Warsztat #339 Elastic Stack - wykorzystanie narzędzi Big Data do agregacji i analizy logów

 • 19.01.2020
 • Warszawa
 • dzień
 • 79 PLN
Typ szkolenia
Warsztat - Krótsze praktyczne ćwiczenia w większych grupach

Tryb szkolenia
 • W ciągu dnia

Adresaci szkolenia
 • Programista/Architekt

Opis szkolenia

Podsumowanie:

Elastic Stack to zestaw narzędzi opensource klasy Big Data wykorzystywany m.in. do: - budowy wyszukiwarek z zaawansowanymi funkcji wyszukiwania pełnotekstowego (na wzór Google Search) - tworzenia analiz/dahboardów/wizualiacji Business Intelligence (w tym wizualizacji danych geolokalizacyjnych) - implementacji pełnowartościowego rozwiązania służącego do analizy logów aplikacyjnych czy metryk

Technologia chętnie wybierana przez firmy a także użytkowników prywatnych ze względu na ogromny wachlarz możliwości, duże wsparcie społeczności i świetną dokumentację, znacząco obniżającą próg wejścia dla nowych użytkowników.

Warsztat skupi się na wykorzystaniu komponentów Elastic Stack do zbierania i analizy logów aplikacyjnych.

Podczas warsztatów: 1. Dowiesz się jak strukturyzować dane w indeksach w Elasticsearch 2. Poznasz narzędzia do zasilania indeksów Elasticsearch 3. Zobaczysz jak przygotować aplikację Python do produkowania logów w odpowiednim formacie 4. Przygotujesz interaktywne analizy w Kibanie, umożliwiające wyciąganie wniosków z zebranych danych

Podczas warsztatu zapewniamy dostęp do kawy, herbaty, wody oraz ciastek. W porze obiadowej zapewniamy pizzę w wersji mięsnej lub wegetariańskiej.

Agenda:

 1. Agregacja logów - architektura, najlepsze praktyki
 2. Elasticsearch - wprowadzenie, indexy, API
 3. Filebeat - wprowadzenie, konfiguracja
 4. Python - przygotowanie do logowania JSON
 5. Kibana - wprowadzenie, interaktywne analizy, monitoring w czasie rzeczywistym

Dodatkowe informacje: Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia oraz jego odwołania w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.


Zapisz się na kurs
Organizator szkolenia - StacjaIT - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji