Warsztat #340 Pisanie testowalnych wymagań

 • 25.01.2020
 • Wrocław
 • dzień
 • 79 PLN
Typ szkolenia
Warsztat - Krótsze praktyczne ćwiczenia w większych grupach

Tryb szkolenia
 • W ciągu dnia

Adresaci szkolenia
 • Programista/Architekt

Opis szkolenia

Podsumowanie:

Przedstawiamy nowy warsztat z zakresu inżynierii wymagań, w którym zapoznamy się teorią i praktyką tworzenia dobrych, a w szcególności testowalnych wymagań.

Poznamy miejsce analityka w procesie zarządzania jakością. Dowiemy się jaki wpływ mają dobre wymagania na końcową jakość projektu. Zapoznamy się z technikami zbierania i pisania wymagań w taki sposób, aby były zrozumiałe dla testerów i programistów, a tym samym aby wspólpraca w zespole była efektywniejsza.

Czego się nauczysz?

W pierwszej części warsztatu dowiemy się, jak praca analityka wpływa na zrządzanie jakością oraz jakie są dobre praktyki z tym związane. Poznamy i przećwiczymy także techniki zbierania i rozbijania wyagań.

W drugiej części - poprzez serię praktycznych ćwiczeń i dyskusji - poznamy pojęcie testowalności wymagań, a także poszerzymy swoją wiedzę i umiejętności w zakresie pisania ich w sposób jasny, zrozumiały dla szerokiej grupy odbiorców i dobrze ustrukturyzowany.

Dla kogo jest ten warsztat?

Warsztat jest przeznaczony dla analityków biznesowych, a także systemowych. Wszystkich pracujących przy zbieraniu i opracowywaniu wymagań do systemów infromatycznych, współpracujących na co dzień z zespołami programistów i testerów.

Podczas warsztatu uczestnicy korzystają z własnych komputerów. Podczas warsztatu zapewniamy dostęp do kawy, herbaty, wody oraz ciastek. W porze obiadowej zapewniamy pizzę w wersji mięsnej lub wegetariańskiej.

Agenda:

 1. Zarządzanie jakością
  1. Składowe i process
  2. Dobre praktyki
  3. Rola analityka
 2. Zbieranie wymagań
  1. Czym są wymagania i dlaczego są potrzebne
  2. Model CAMP
  3. Techniki współpracy z Klientem
  4. Rozbicie wymagań
 3. Pisanie wymagań
  1. Charakterystyka dobrych wymagań
  2. Wykorzystanie szablonu składni
  3. Wymagania niefunkcjonalne
  4. Historyjki użytkownika
  5. BDD & Gherkin
  6. Inne techniki
 4. Podsumowanie.

Dodatkowe informacje: Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia oraz jego odwołania w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.


Zapisz się na kurs
Organizator szkolenia - StacjaIT - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji