Warsztat #338 Wprowadzenie do języka JavaScript

 • 18.01.2020
 • Kraków
 • dzień
 • 79 PLN
Typ szkolenia
Warsztat - Krótsze praktyczne ćwiczenia w większych grupach

Tryb szkolenia
 • W ciągu dnia

Adresaci szkolenia
 • Programista/Architekt

Opis szkolenia

Podsumowanie:

Celem warsztatu jest wprowadzenie do JavaScript. Nauczenie głównych zasad i możliwości tego języka. Usystematyzowanie wiedzy i zapoznanie z używanymi praktykami i standardami. Przyjrzenie się zmianom pomiędzy ES5 a ES6.

Do kogo skierowany jest ten warsztat?

Warsztat jest skierowany do osób, które nie miały dotąd kontaktu z JavaScript, chcących zacząć przygodę w świecie Front-End.

Wymagania techniczne:

• Zainstalowany edytor kodu VSCode lub Webstorm

• Zainstalowany NodeJS wersji 10.16.3

Podczas warsztatu uczestnicy korzystają z własnych laptopów. Podczas warsztatu zapewniamy dostęp do kawy, herbaty, wody i ciastek. W porze obiadowej zapewniamy pizzę.

Agenda:

 1. Wprowadzenie do języka

  Dowiesz się podstawowych rzeczy o języku: historii powstania i rozwoju, strefach wykorzystania, cechach, zaletach i wadach w porównaniu do innych języków, istniejących typach danych.

 2. Proste typy

  Poznasz podstawowe typy danych: liczby, ciągi znaków, wartości bólowe, null i undefined. Dowiesz się o przydatnych metodach dla wydajnej i szybkiej pracy z nimi.

 3. Warunki logiczne i pętle

  W tym rozdziale poznasz różne sposoby na tworzenie warunków logicznych, ich różnice i miejsca wykorzystania wraz z operatorami logicznymi.

 4. Pętle

  Poznamy zasady, różnice, sposoby wykorzystywania pętli. Możliwości przerwania i pominięcia iteracji.

 5. Funkcje

  W tym rozdziale dowiesz się o celach i sposobach definicji funkcji. O przyjmowanych argumentach, możliwości zabezpieczenia od nieprzekazanych argumentów, jak również o zasięgu leksykalnym zmiennych i domknięciu.

 6. Typy złożone

  Poznasz typy złożone: Object i Array. Sposoby definicji, różnicę od prostych, sposoby przechowywania w pamięci, a także przydatne metody do pracy takie jak pętle.

 7. Różnice pomiędzy ES5, a ES6

  Dowiesz się o głównych różnicach i pomiędzy ES5 a ES6 i sposobach transpilacji.

 8. Czysty kod

  Poznasz główne tricki dla zachowania czystości i łatwości powstającego kodu.

Dodatkowe informacje: Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia oraz jego odwołania w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.


Zapisz się na kurs
Organizator szkolenia - StacjaIT - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji