Warsztat #337 Przywództwo w świecie IT

  • 18.01.2020
  • Warszawa
  • dzień
  • 79 PLN
Typ szkolenia
Warsztat - Krótsze praktyczne ćwiczenia w większych grupach

Tryb szkolenia
  • W ciągu dnia

Adresaci szkolenia
  • Programista/Architekt

Opis szkolenia

Podsumowanie:

Celem warsztatu jest uświadomienie uczestnikom roli skutecznego przywództwa w świecie IT a następnie przekazanie wiedzy i wypracowanie konkretnych zachowań pozwalających osiągać lepsze wyniki i czerpać więcej satysfakcji z pracy zespołowej. Warsztaty są skierowane głównie do początkujących menedżerów, liderów zespołów lub osób przymierzających się do tej roli.

Prawdziwym liderem nie można stać się z dnia na dzień. Wymaga to sporo przygotowań, codziennej pracy nad sobą, analizowania sytuacji i wyciągania wniosków na przyszłość. W trakcie warsztatów wybierzemy się w podróż po świecie przywództwa, zaczynając od zupełnie początkowych etapów wędrówki, poprzez coraz trudniejsze elementy aż po finalny koniec wycieczki. Będzie ciężko i trzeba będzie czasami się przełamać i zrobić coś po raz pierwszy, ale rozwój zaczyna się tam, gdzie kończy się rutyna i bezpieczeństwo. Skupimy się głównie na elementach miękkich przywództwa i zarządzania, w oderwaniu od konkretnych metodyk zarządzania czy realizowania projektów.

Podczas warsztatu zapewniamy dostęp do kawy, herbaty, wody i ciastek. W porze obiadowej zapewniamy pizzę w wersji mięsnej i wegetariańskiej.

Agenda:

  1. Wprowadzenie - dlaczego warto być skutecznym liderem?
  2. Cechy efektywnego przywództwa, czyli zadania i ćwiczenia z szerokiego zakresu umiejętności niezbędnych w pracy lidera, takich jak: komunikacja, proaktywność, delegowanie, udzielanie informacji zwrotnej, motywowanie, radzenie sobie z konfliktami czy budowanie zespołu. Skupimy się głównie na tych obszarach, które są dla Was najważniejsze.
  3. Podsumowanie, zakończenie, sesja pytań i odpowiedzi.

Dodatkowe informacje: Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia oraz jego odwołania w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.


Zapisz się na kurs
Organizator szkolenia - StacjaIT - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji