Warsztat #326 REST API - testuj z głową

  • 30.11.2019
  • Kraków
  • dzień
  • 79 PLN
Typ szkolenia
Warsztat - Krótsze praktyczne ćwiczenia w większych grupach

Tryb szkolenia
  • W ciągu dnia

Adresaci szkolenia
  • Programista/Architekt

Opis szkolenia

Podsumowanie:

Warsztaty na których w ciągu 8 godzin zaserwuję Ci samo mięcho. Poziom "from ZERO to HERO" z naciskiem na praktykę, zrozumienie materiału i samodzielne testowanie. Teoria poparta praktyką w lekkim wydaniu z nutą humoru - bo oczekujesz wiedzy, a nie zmęczenia materiału. Nie ważne jaki masz poziom - wyjdziesz zadowolony.

Warszaty są niezależne od stopnia zaawansowania ponieważ nie skupiamy się na suchej teorii i opowiadaniach; w zamian oferuję praktyczne ćwiczenia z omówieniem zagadnienia - każdy może zadać pytanie, po czym wspólnie omówimy problem i znajdziemy rozwiązanie. Będziemy używać najbardziej popularnych narzędzi zamęczając API! Nie zabraknie również "case study", gdzie bazując na swoim doświadczeniu wspomnę jakie pułapki na nas czychają i jaką moc ma dla nas testowanie REST API.

Warto znać ten temat gdyż testowanie backendu często jest pomijane w projektach, co później lubi się mścić. Wiele osób nie wie jakie korzyści dzięki temu można osiągać i jak się do tego zabrać, aby robić to dobrze. Testowanie backendu pozwala zaoszczędzić czas i wynieść testowanie na wyższy poziom, a do osiągnięcia tego potrzeba stosunkowo niewiele. Podstawowa wiedza i darmowe narzędzia w połączeniu z efektywnością dają silne pole do popisu w dziale QA, mają również realny wpływ na jakość. Testowanie to nie tylko klikanie, pora zmienić ten stereotyp.

Na tym szkoleniu dowiesz się wszystkiego czego potrzebujesz by efektywnie testować w sposób świadomy, bo największą wartością dodaną jest świadomość DOBRZE wykonanej roboty.

Podczas warsztatu uczestnicy korzystają z własnych laptopów.

Podczas warsztatu zapewniamy dostęp do kawy, herbaty, wody. W porze obiadowej zapewniamy pizzę w wersji mięsnej lub wegetariańskiej.

Agenda: 1. Wprowadzenie 1. O mnie 1. Czym jest API? 1. Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem testowania API 1. HTTP 1. Metody HTPP 1. Nagłówki HTTP 1. Odpowiedzi HTTP 1. CRUD: create, read, update, delete 1. Podstawy REST 1. Serializacja i deserializacja 1. Testowanie dokumentacji REST-API 1. Czym jest dokumentacja API 1. API DOC tools; Dostępne na rynku narzędzia używane do dokumentowania REST API (np Swagger, Apiary i inne) 1. Jakich ewentualnych problemów można uniknąć dzięki testowaniu dokumentacji API 1. Zadanie praktyczne dotyczące testowania API 1. Correct approach to REST-API testing. Dobre praktyki testowania REST-API 1. ISTQB - czy jest przydatny? 1. Jak jest różnica pomiędzy testowaniem REST-API a front-end aplikacji webowej 1. Typy zapytań: XHR vs FETCH 1. Jak testować z głową. Podejście “From Up to Down” 1. Strategie testowania REST API 1. Zadanie praktyczne 1. Narzędzia przydatne w testach 1. Tips & Tricks. 1. Jak pracować i testować najbardziej efektywnie 1. Czym należy się przejmować i na co zwracać uwagę podczas testowania REST API 1. Bug Report as ART 1. Testy REST API bez testów

Dodatkowe informacje: Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia oraz jego odwołania w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.


Zapisz się na kurs
Organizator szkolenia - StacjaIT - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji