SQL od podstaw – Gdańsk

  • 18.11.2019
  • CODE:ME
  • około 2 miesięcy
  • 1300 PLN 1200 PLN
Typ szkolenia
Szkolenie - Dłuższe i dogłębne szkolenie. Zwykle w małych grupach.

Tryb szkolenia
  • Wieczorowe

Adresaci szkolenia
  • Początkujący

Opis szkolenia

Potężny, uniwersalny, niezastąpiony.

Jeśli szukasz sposobu na sprawne poruszanie się w gąszczu danych, SQL jest rozwiązaniem dla Ciebie.

SQL to powszechnie stosowany język zapytań, który pomaga porządkować i przetwarzać informacje oraz zarządzać bazami danych w praktycznie każdej branży. Dzięki niemu praca jest szybsza i przyjemniejsza, a my popełniamy mniej błędów.

Zobacz, z jakich programów możesz skorzystać, aby sfinansować ten kurs >>>

54 h

nauki

Wiele

ścieżek kariery

Platforma

z zadaniami online

Certyfikat

ukończenia kursu

Jak przebiega ten kurs?

Kurs SQL od podstaw obejmuje:

27 godzin zajęć warsztatowo-wykładowych z trenerem, w tym:

  • 7 x 3 h wieczornych spotkań we poniedziałki i środy od 17:30 do 20:30
  • 6 h sobotni hackathon od 10:00 do 16:00

27 godzin samodzielnej nauki

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs SQL jest przeznaczony dla tych, którzy w swoim życiu zawodowym stykają się – lub będą się stykać – z dużą ilością danych. Ta edycja dedykowana jest osobom uczącym się programowania/testowania lub planującym w najbliższym czasie rozpocząć naukę.

Co musisz wiedzieć?

Zajęcia prowadzone są od podstaw, aczkolwiek każde doświadczenie na pewno będzie pomocne. Wymagana jest tylko nieco bardziej zaawansowana umiejętność obsługi komputera – jeśli potrafisz odpowiedzieć na poniższe pytania, ten kurs jest właśnie dla Ciebie:

  1. Jaką funkcję pełni polecenie CD?
  2. Jak założyć plik i folder pod konsolą?
  3. Czym różni się procedura od funkcji?
  4. Jaka kombinacja klawiszy powoduje wklejenie zawartości schowka do pliku?
  5. Jaką kombinacją klawiszy cofniesz ostatnią wykonaną operację?
  6. Ilu kilobajtom równa się jeden megabajt?

Uwaga: aby sprawnie i w pełni skorzystać z kursu, potrzebny będzie laptop z systemem Windows lub Linux.

Czego się nauczysz?

  • Szybkiego wyszukiwania, filtrowania i sortowania danych
  • Zamiany jednego typu danych w inny
  • Zarządzania bazami danych i ich obiektami
  • Łatwego tworzenia, łączenia, modyfikacji i usuwania tabel
  • Tworzenia złożonych zapytań

Co po kursie?

Nie musisz zostawać programistą – SQL otwiera wiele ścieżek kariery w branży IT i poza nią:

  • to podstawowe narzędzie pracy dla analityków danych
  • jest przydatny w testowaniu automatycznym, wdrażaniu produktów informatycznych, administrowaniu danymi oraz na stanowiskach specjalistycznych w różnych branżach
  • jeśli znasz PHP-a, Pythona czy Javę, SQL umożliwi Ci zostanie Back-end Developerem

Dla absolwentów tego kursu przygotowaliśmy 15% zniżki na dalszą naukę. Zawsze chętnie zobaczymy Cię też w Hacker:space Trójmiasto, gdzie możesz wymieniać się wiedzą i doświadczeniami w gronie pasjonatów nowych technologii.

Dlaczego uczyć się SQL właśnie z CODE:ME?

  • Dogodne finansowanie: wszystkie nasze kursy można sfinansować w ramach programów: Inwestuj w Rozwój, KFS lub Open; w połączeniu z naszymi promocjami, cena kursu może być niższa nawet o 1/3! Zobacz szczegóły >>>
  • Jakość gwarantowana przez akredytację Kuratorium Oświaty
  • Odpowiadamy na zapotrzebowanie rynku dzięki kontaktom z potencjalnymi pracodawcami
  • Nie musisz porzucać swojego życia: nasze zajęcia odbywają się w dogodnych terminach – wieczorami i w weekendy
  • Hackerspace Trójmiasto: tworzymy największą w Trójmieście społeczność skupioną wokół technologii, gdzie będziesz mógł rozwijać się także po ukończeniu kursu
  • Metody nauki dostosowane do rynku pracy: połączenie grupowych warsztatów i samodzielnego rozwiązywania zadań przygotuje Cię zarówno do pracy zespołowej, jak i indywidualnej
  • Twoim trenerem będzie praktyk z wieloletnim doświadczeniem

Program kursu

1. Tworzenie  zapytań

  • składnia zapytań
  • wybór kolumn
  • aliasowanie kolumn
  • tabela DUAL

2. Sortowanie danych

  • klauzula ORDER BY
  • sortowanie po jednej kolumnie/wyrażeniu
  • sortowanie po wielu kolumnach/wyrażeniach
  • sortowanie danych typu NULL

3. Filtrowanie danych

  • klauzula WHERE
  • operatory porówaniania
  • różne typy warunków
  • operatory logiczne

4. Funkcje wbudowane

  • funkcje operujące na ciągach znakowych
  • funkcje operujące na liczbach
  • funkcje operujące na datach

5. Konwersja danych

  • do ciągu znakowego
  • na liczby

6. Agregacja danych

  • funkcje agregujące
  • grupowanie danych
  • filtrowanie danych po agregacji

7. Tworzenie zapytań na podstawie wielu tabel

  • różne typy złączeń
  • złączenia wewnętrzne
  • złączenia zewnętrzne
  • złączenia w klauzuli WHERE
  • złączenie kartezjańskie
  • samozłączenia

8. Podzapytania

  • podzapytania w klauzuli FROM
  • podzapytania w klauzuli WHERE
  • podzapytania w klauzuli SELECT
  • podzapytania skorelowane

9. Operatory zbiorowe

  • rodzaje operatorów
  • zastosowanie kilku operatorów w jednym zapytaniu

10. Instrukcje z grupy DML i DML

  • modyfikowanie danych
  • wstawianie rekordów
  • usuwanie rekordów
  • manipulowanie danymi na podstawie innej tabeli
  • tworzenie tabel
  • modyfikacja tabel
  • usuwanie tabel

11. Zarządzanie transakcjami

  • commit
  • rollback
  • savepoint

Sobotni hackathon

Hackathon to 6-godzinne spotkanie, podczas którego podsumujemy część lub całość kursu. Hackathon dla kursantów SQL będzie odbywać się w wybraną sobotę w godzinach 10:00-16:00.
Nadrzędnym celem tych warsztatów jest utrwalenie dotychczas zdobytej wiedzy, integracja grupy i dobra zabawa w efektywny i produktywny sposób.
Jego założeniem jest jak najbardziej samodzielna praca zespołów. Uczestnicy nie są jednak pozostawieni sami sobie – przez cały ten czas trenerzy czuwają nad wykonywaniem zadań i wspierają w rozwiązywaniu problemów

Z Bulldogjob oszczędzasz 100 PLN
Organizator szkolenia - CODE:ME - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji