CodersFirst

Umiejętności techniczne cenione u nas

O nas

Istniejący proces rekrutacji technicznej jest nieefektywny i opiera się na CV, a nie prawdziwych umiejętnościach. Programiści i pracodawcy wielokrotnie spędzają długie tygodnie na poszukiwaniach, screenowaniu i ocenie technicznej, aby znaleźć wymarzone połączenie dla obu stron.

CodersFirst buduje scentralizowany -  pomijający CV - techniczny proces rekrutacji, który ocenia rzeczywiste umiejętności inżynieryjne, a w procesie dopasowuje kandydatów do wielu pracodawców i ról równocześnie. Po przejściu procesu w CodersFirst kandydaci mogą od razu odbyć finalną rozmowę kwalifikacyjną z dopasowanymi pracodawcai, pomijając screening telefoniczny i zadania technicznej.

Podejmowanie decyzji przez ludzi w zatrudnianiu nie działa dobrze w dużej skali. Dlatego nasz system jest oparty na automatycznej ocenie oraz automatycznym podejmowaniu decyzji. 

Nadal na rynku rekrutacji podejmuje się decyzje na podstawie “gut-feeling” lub “culture-fit”. Uważamy, że decyzje dotyczące zatrudnienia powinny być podejmowane na podstawie danych.

Zdjęcia

Co możesz z nami tworzyć?

JAK TO DZIAŁA

Nasz proces rekrutacyjny dedykowany jest programistom i składa się z dwóch etapów: testu screenującego oraz live coding - u. Cały proces (test + live coding)  trwają w sumie 3,5 godziny. W każdym z etapów zbieramy dane, które ostatecznie formują się w finalny model. Na każdym z tych etapów kandydat może zostać odrzucony, co zostanie poparte ustrukturyzowanym feedbackiem ze strony CodersFirst. 

CEL

Głównym celem naszego produktu jest skrócenie procesu rekrutacyjnego, usunięcie bias-u, zwiększenie puli kandydatów oraz dopasowanie pracodawców do rzeczywistych umiejętności i preferencji kandydatów.

I ETAP

Pierwszym krokiem jest automatyczny test wielokrotnego wyboru obejmujący tematy inżynierii oprogramowania, takie jak debugowanie, security czy programowanie. Druga część tego pierwszego etapu to 3 krótkie zadania programistyczne do wykonania w naszym środowisku online oceniane pod względem poprawności, skuteczności, czasu pracy (i kilka innych funkcji eksperymentalnych).

Po tym etapie mamy wstępny (predykcja) wgląd w możliwości kandydata w wielu kategoriach - co pozwala na przeprowadzenie analizy wielowymiarowej i predykcji mocnych umiejętności, które wymagają pracy.
W praktyce ten etap zapewnia początkowy zestaw danych, które zostaną wykorzystane późniejszym  tworzeniu modelu i dopasowywaniu pracodawców i ofert pracy. 

Czas: 1 h

TECHNICAL INTERVIEW (Live-coding)

Drugi krok to techniczna rozmowa  z jednym z naszych rekruterów technicznych (rekruterzy techniczni są programistami lub byli programistami i zostali przeszkoleni, aby prowadzić nasze autorskie interview). 

Sesja live - coding podzielona jest na dwie części. 

Pierwsza z nich to programowanie kilku zadań na podstawowym szkielecie aplikacji, a druga to sesja pytań otwartych, przypominająca formą “fire questions”. Interviewer i kandydat łączą się poprzez Hangout.


SCORING

Opracowaliśmy ustrukturyzowany scoring tego etapu. Jesteśmy w stanie obiektywnie oceniać odpowiedzi kandydata i tłumaczyć jego odpowiedzi na jeszcze więcej danych. Nawet jeśli zadanie programistyczne ulegnie zmianie - nadal możemy porównywać ze sobą kandydatów (wynik nie zostanie zakłócony).

Dane ze wszystkich trzech etapów łączą się, a my możemy dopasować je do podobnego zestawu danych, które zostały utworzone z perspektywy otwartych ról oraz pracodawcy. Dzięki temu możemy korzystać z wielu technik statystycznych i analitycznych. 

Posiadając większą ilość danych w przyszłości, będziemy mogli wykorzystać potężne możliwości machine learningu.

REZULTAT

Kandydaci, którzy ukończą naszą weryfikację z pozytywnym rezultatem otrzymają dostęp do ofert pracy top startupów i firm technologicznych (produkt kierowany jest na rynek zachodni, w pierwszej kolejności: Berlin). Kandydat ostatecznie decyduje, z którą z firm zdecyduje się kontynuować proces. 

PRACODAWCY:

Zbieramy dane poprzez starannie przygotowaną sesję onboardingową z klientem, która jest stale aktualizowana podczas procesu rekrutacji (bierzemy pod uwagę, który z przedstawionych kandydatów został odrzucony, kto został zatrudniony, który był brany pod uwagę, kto odrzucił ofertę).

Na platformie dostępne będą tylko oferty z top startupów, najszybciej rozwijających się startupów i firm technologicznych o ugruntowanej pozycji. 

VALUE PROPOSITION


Dla Kandydatów

 • Jedna weryfikacja techniczna, a następnie szybka ścieżka do wielu finalnych rozmów z potencjalnymi pracodawcami zamiast screeningu telefonicznego i weryfikacji technicznej u każdego pracodawcy

 • Oferty pracy tylko od najszybciej rozwijających się startupów, top startupów i renomowanych firm technologicznych

 • Weryfikacja techniczna skupiona na odnalezieniu mocnych stron kandydata, przez co wyeliminowany jest czynnik stresu

 • Uzyskanie ustrukturyzowane feedbacku, który umożliwi kandydatowi poprawy umiejętności, które są na mniej zaawansowanym poziomie 


Dla Pracodawców

 • Dostęp do kandydatów z potwierdzonymi umiejętnościami, z największymi szansą na zatrudnienie

 • Eliminacja screeningu technologicznego i weryfikacji technicznej przez co zespół techniczny może skupić się na budowie produktu

 • Poszerzenie grupy kandydatów i możliwość eliminacji dyskryminacji

 • Łatwe narzędzie w obsłudze

Dlaczego warto u nas pracować

 • We'll help you show your strenghts.

Bonusy

 • Zimne napoje
 • Gorące napoje
 • Owoce
 • Przekąski
 • Lunche
 • Parking dla samochodów
 • Parking dla rowerów
 • Prysznic
 • Pokój relaksu
 • Pokój zabaw dla dzieci
 • Imprezy integracyjne

Rekrutujemy

Brak ofert
Oferty pracy od innych pracodawców