Centralny Ośrodek Informatyki

Centralny Ośrodek Informatyki

2 lokalizacje
1000

Firma

Centralny Ośrodek Informatyki jest największą w kraju firmą realizującą projekty IT dla sektora publicznego. Wykonujemy zadania wyznaczane przez KPRM.

W tym celu zatrudniamy ponad 1000 specjalistów. Świadczymy kompleksowe usługi IT&N zapewniające rozwój i niezawodne funkcjonowanie systemów na potrzeby zadań stawianych przed administracją publiczną. Zapewniamy poprawne i nieprzerwane funkcjonowanie najważniejszych systemów państwowych. Prowadzimy ich monitoring, utrzymanie i serwis techniczny oraz rozwój.

Jednocześnie realizujemy potrzeby obywateli udostępniając przyjazne w użyciu e-usługi. Dzięki zastosowaniu technologii instytucje państwowe mogą działać sprawniej i być bardziej przyjazne dla obywateli. Otwieramy państwowe rejestry i zbiory danych. Udostępnianie ich w formie przyjaznych i prostych usług ułatwia życie obywatelom i wspiera rozwój biznesu.

W pracy kierujemy się uczciwością, koleżeństwem, profesjonalizmem i zaangażowaniem. Dotrzymujemy danego słowa. Projekty cyfrowe kluczowe dla funkcjonowania państwa potrafimy prowadzić od A do Z.

Centralny Ośrodek Informatyki został powołany w 2010 roku przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w wyniku połączenia Terenowych Banków Danych i Wojewódzkich Ośrodków Informatyki. Dziś jest instytucją gospodarki budżetowej (jednostką sektora finansów publicznych). 

Stos technologiczny

ProgramowanieAnalityka ITArchitektura ITAdministracja ITBezpieczeństwo ITTesty i QAUX/UIZarządzanie projektamiBack officeJavaAngularAndroidiOSHR

Opinie o Centralny Ośrodek Informatyki (0)