Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy

Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy

2 lokalizacje
430

Firma

Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) jest instytucją zapewniającą szybki dostęp do aktualnej oraz kompleksowej informacji o polskiej nauce. Od ponad 30 lat działamy w sektorze badawczo-rozwojowym. Tworzymy inteligentne systemy informatyczne dla sektora publicznego oraz o zastosowaniu komercyjnym. Prowadzimy liczne prace badawcze, analizujemy działalność polskiego sektora badań i rozwoju oraz szerzej – świata nauki.

Robimy to w sposób kompleksowy – począwszy od metodologii i aspektów technologicznych, przez gromadzenie informacji, ich weryfikację (organizacja procesów, przeszukiwanie zasobów z wykorzystaniem narzędzi analizy semantycznej i sztucznej inteligencji), aż do agregacji danych oraz ich wizualizacji.

Najważniejsze nasze systemy to: Zintegrowana Sieć Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym POL-on, Jednolity System Antyplagiatowy (JSA), Obsługa Strumieni Finansowania (OSF) i Ogólnopolski Systemy Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA).

W naszej pracy stawiamy na interdyscyplinarność. Projekty i badania realizujemy w siedmiu laboratoriach badawczych, skupiających specjalistów z wielu dziedzin. Wspierają ten proces osoby zajmujące się funduszami europejskimi, zasobami ludzkimi i finansami, komunikacją, infrastrukturą czy bezpieczeństwem IT. Poza ekspertami od technologii informatycznych, pracują u nas ekonomiści, socjologowie, prawnicy, statystycy, psychologowie, marketingowcy, specjaliści od finansów i zamówień publicznych. 

Wdrażanie innowacji to nasz chleb powszedni. Mamy wiedzę i doświadczenie w takich obszarach, jak: uczenie maszynowe, przetwarzanie języka naturalnego, sieci neuronowe, odkrywanie wiedzy z danych tekstowych, interakcja człowiek-komputer (HCI) i wreszcie sztuczna inteligencja.

Pracujemy zwinnie i z pasją. Zatrudniamy ponad 400 osób, głównie z obszaru IT. Nasz siedziba znajduje się w samym sercu Pola Mokotowskiego w Warszawie.

Zapraszamy do współpracy 👉 https://opi.org.pl/kariera/.

Stos technologiczny

JavaAngularVue.jsSpringBootOracleOracle BIMongoDBKubernetesDocker

Opinie o Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (0)