Jesteśmy polskim producentem rozwiązań Open Source klasy Enterprise. Nasze produkty i usługi koncentrują się na kompleksowym tworzeniu i dostarczaniu profesjonalnego oprogramowania IT przeznaczonego do zastosowania w środowiskach produkcyjnych wraz z dedykowanym wsparciem technicznym.

Poszukujemy doświadczonego Linux Enginner / DevOps, który będzie częścią zespołu odpowiedzialnego za rozwój oraz wdrażanie i utrzymywanie jednego z naszych rozwiązań – EuroLinux – systemu operacyjnego Linux. Podstawowe technologie wykorzystywane w tym projekcie to: Linux, Python, bash.

Jesteśmy firmą o prostej strukturze organizacyjnej. Partnerskie podejście do osób, z którymi współpracujemy, wpływa na przyjazną atmosferę pracy. Nasz zespół developerski i wsparcia tworzą ludzie z pasją i doświadczeniem, dzięki czemu skutecznie obsługujemy także największe przedsiębiorstwa.

Naszymi klientami są podmioty z sektora publicznego, bankowego, ubezpieczeniowego, telekomunikacyjnego, przedsiębiorstwa spedycyjne, a także światowi liderzy branży detalicznej. Współpracujemy z największymi w kraju integratorami systemów IT oraz małymi i średnimi firmami IT.

Bardzo dobrze
LinuxCentOSEnterprise
Dobrze
Bash / Python / Perl / Groovy

Twoje zadania będą polegały na:

  • automatyzacji procesu wytwarzania oprogramowania oraz na jego utrzymywaniu
  • proaktywnym utrzymywaniu sprawności operacyjnej powierzonych systemów informatycznych ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo, dostępność i wydajność
  • udziale w projektach informatycznych w roli eksperta
  • analizowaniu i rozwiązywaniu zgłoszeń kierowanych od klientów i partnerów spółki.

Będziesz również:

  • współpracować przy wyborze kierunków, w których będą się rozwijały nasze produkty
  • sprawować pieczę nad ich jakością
  • uczestniczyć w projektach „Proof of Concept”
  • brać udział w konferencjach, prezentacjach, szkoleniach oraz dialogach technologicznych
  • przeprowadzać wdrożenia w środowiskach produkcyjnych.

Oczekujemy:

  • bardzo dobrej znajomości systemów operacyjnych Linux (RHEL®, CentOS) w zakresie konfiguracji i administracji
  • co najmniej dwuletniego praktycznego doświadczenia administratorskiego (hands-on) w zakresie obsługi systemów Linux z rodziny Enterprise
  • praktycznej znajomości co najmniej 1 języka, który może być wykorzystywany w automatyzacji (Bash, Python, Perl, Groovy)
  • znajomości języka angielskiego na poziomie przynajmniej komunikatywnym, umożliwiającym korzystanie z dokumentacji technicznej
  • gotowości do stałego rozwijania swoich umiejętności i podnoszenia kompetencji.

Dodatkowym atutem będzie:

  • przynajmniej podstawowa znajomość platform automatyzacji (Ansible®, Salt®, Puppet®)
  • umiejętność pakowania RPM
  • znajomość narzędzi: Mock lub Koji.

Pakiety i dofinansowania

  • Pakiet medyczny
  • Pakiet sportowy
  • Szkolenia
  • Premie
  • Konferencje

Udogodnienia w biurze

  • Parking dla samochodów
  • Parking dla rowerów
  • Gorące napoje
  • Imprezy integracyjne

Rekrutacja jednoetapowa

EuroLinux

+50

Firma EuroLinux to producent profesjonalnych rozwiązań IT opartych o popularne projekty Open Source. Firma oferuje je wraz z profesjonalnym wsparciem technicznym. Główne produkty to system operacyjny, baza danych, serwer aplikacji Java, pamięć masowa i narzędzia chmurowe. Zespół deweloperski i wsparcia tworzą specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie praktyczne oraz wiedzę poświadczoną certyfikatami. Mottem firmy jest „true product – real support – fair price”.

W EuroLinux możesz spotkać wybitnych specjalistów, a także stać się jednym z nich. To miejsce, gdzie obok wiedzy i doświadczenia liczy się także pasja i czerpanie przyjemności z tego, co robimy. Cenimy sobie niekorporacyjną atmosferę oraz przyjazne relacje. Gdziekolwiek trafisz, zawsze możesz liczyć na wsparcie innych osób z zespołu. Doskonale wiemy, jak ważna jest współpraca. Jest to szczególnie widoczne w świecie Open Source, którego częścią jesteśmy. Cenimy kreatywność i zaangażowanie, dlatego mile widziane są Twoje pomysły i inicjatywy. Doceniamy i nagradzamy osiągnięcia naszych współpracowników. Możliwość dzielenia się wiedzą z innymi, potrafi przynieść dużo satysfakcji. Dzielenie się tym, co nas pasjonuje, ma jeszcze jedną właściwość – potrafi rozpalać w innych entuzjazm i motywować ich do rozwoju, który dodatkowo wspieramy szkoleniami i udziałem w ciekawych projektach. Jedną z naszych niezmiennych zasad jest to, że działamy etycznie zarówno względem rynku, klientów, jak i wewnątrz zespołu. Nasz flagowy produkt EuroLinux – dystrybucja Linux przeznaczona na profesjonalne stacje serwerowe – jest dostępna dla wszystkich w wersji darmowej, a w wersji płatnej oferujemy nasze bezpośrednie wsparcie producenta.