Linux Engineer / DevOps

EuroLinux Sp. z o. o.
Mid
7 000 - 11 000
PLN
brutto / miesiąc (UoP)
8 000 - 15 000
PLN
netto / miesiąc (B2B)

Rekrutacja online
B2B Umowa o pracę
Kraków Warszawa
Praca zdalna
20%

Jesteśmy polskim producentem rozwiązań Open Source klasy Enterprise. Nasze produkty i usługi koncentrują się na kompleksowym tworzeniu i dostarczaniu profesjonalnego oprogramowania IT przeznaczonego do zastosowania w środowiskach produkcyjnych, wraz z dedykowanym wsparciem technicznym.

Poszukujemy doświadczonego Linux Enginner / DevOps, który będzie częścią zespołu odpowiedzialnego za rozwój oraz wdrażanie i utrzymywanie jednego z naszych rozwiązań – EuroLinux – systemu operacyjnego Linux. Podstawowe technologie wykorzystywane w tym projekcie to: Linux, Python, bash.

Jesteśmy firmą o prostej strukturze organizacyjnej. Partnerskie podejście do osób, z którymi współpracujemy, wpływa na przyjazną atmosferę pracy. Nasz zespół developerski i wsparcia tworzą ludzie z pasją i doświadczeniem, dzięki czemu skutecznie obsługujemy także największe przedsiębiorstwa.

Naszymi klientami są podmioty z sektora publicznego, bankowego, ubezpieczeniowego, telekomunikacyjnego, przedsiębiorstwa spedycyjne, a także światowi liderzy branży detalicznej. Współpracujemy z największymi w kraju integratorami systemów IT oraz małymi i średnimi firmami IT.

Twoje zadania

Twoje zadania będą polegały na:
  • automatyzacji procesu wytwarzania oprogramowania oraz na jego utrzymywaniu
  • proaktywnym utrzymywaniu sprawności operacyjnej powierzonych systemów informatycznych ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo, dostępność i wydajność
  • udziale w projektach informatycznych w roli eksperta
  • analizowaniu i rozwiązywaniu zgłoszeń kierowanych od klientów i partnerów spółki.

Będziesz również:
  • współpracować przy wyborze kierunków, w których będą się rozwijały nasze produkty
  • sprawować pieczę nad ich jakością
  • uczestniczyć w projektach „Proof of Concept”
  • brać udział w konferencjach, prezentacjach, szkoleniach oraz dialogach technologicznych.
  • przeprowadzać wdrożenia w środowiskach produkcyjnych.

Kogo szukamy?

Oczekujemy:
  • bardzo dobrej znajomości systemów operacyjnych Linux (RHEL®, CentOS) w zakresie konfiguracji i administracji
  • co najmniej dwuletniego praktycznego doświadczenia administratorskiego (hands-on) w zakresie obsługi systemów Linux z rodziny Enterprise
  • praktycznej znajomości co najmniej 1 języka, który może być wykorzystywany w automatyzacji (Bash, Python, Perl, Groovy)
  • znajomości języka angielskiego na poziomie przynajmniej komunikatywnym, umożliwiającym korzystanie z dokumentacji technicznej
  • gotowości do stałego rozwijania swoich umiejętności i podnoszenia kompetencji.

Dodatkowym atutem będzie:
  • przynajmniej podstawowa znajomość platform automatyzacji (Ansible®, Salt®, Puppet®)
  • umiejętność pakowania RPM
  • znajomość narzędzi: Mock lub Koji.
Umiejętności
Linux
CentOS
Enterprise
Bash lub Python lub Perl lub Groovy
Środowisko pracy
Open space
Elastyczne godziny pracy
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
Bonusy finansowe
  • Premie
Kuchnia
  • Gorące napoje
Rozwój
  • Szkolenia
Parking
  • Parking dla samochodów
  • Parking dla rowerów
Inne
  • Imprezy integracyjne

Proces rekrutacji

I Etap

Kraków, Warszawa +50
Technologie i umiejętności
  • Linux
  • Java
  • PostgreSQL
  • Ansible
  • Python