Software Java Engineer

Rozwiązania Chmurowe

Wirtualna Polska Media
Rekrutacja online
B2B Umowa o pracę
Gdańsk Remote
Praca zdalna
100%

Opis projektu

O projekcie

  • Tworzymy autorski WP Cloud, od backendu po frontend
  • Projekt prowadzony jest przez techniczne osoby i skierowany do technicznych odbiorców w naszej organizacji
  • Jest on główną platformą, na której działa portal Wirtualna Polska
  • Pracujemy w dużej skali - WP Cloud obsługuje miliardy żądań dziennie

Kim jesteśmy?

  • Nasz zespół zajmuje się tworzeniem wspólnych usług, które mają zastosowanie w całej organizacji
  • Jednym z projektów, do którego poszukujemy osób jest "WP Cloud" - chmura oparta o Kubernetesa
  • Trzon zespołu stanową bardzo doświadczeni architekci oprogramowania

Główne technologie:

  • Java 17 + Spring Boot 2.x
  • Kubernetes
  • Docker
  • Frontend w trakcie wyboru nowej technologii (np. React / Vue.js)

Twoje zadania

Jak pracujemy:

  • Nasza praca to w głównej mierze R&D z pełnym wpływem na wykorzystywane technologie
  • Dbamy o to, żeby rozwój platformy generował jak najmniejszy narzut na późniejsze utrzymanie
  • Wspieramy projekty Open Source, z których korzystamy - naprawiamy błędy, dodajemy nowe funkcjonalności
  • Na bieżąco adresujemy problemy długu technologicznego

Kogo szukamy?

Czego oczekujemy:

  • Min. 2 lata doświadczenia w komercyjnym programowaniu
  • Dobra znajomość wykorzystywanych przez nas technologii
  • Chęć nauki i rozwoju
  • Umiejętność twórczego, nieszablonowego myślenia

Umiejętności
Java
Spring Boot
Kubernetes
Docker

Warszawa, Gdańsk 1001-1500
Technologie i umiejętności
  • Java
  • Redux
  • Git
  • React Native
  • Go
  • SQL
  • HTML
  • CSS