Administrator Baz Danych Oracle

Aplikacje Krytyczne Sp. z o.o.
Rekrutacja online
Umowa o pracę
Warszawa

Zakres zadań obejmuje utrzymywanie aplikacji budowanych przez Aplikacje Krytyczne, włączając ścisłą współpracę z zespołami projektowymi, menadżerem wydań, zespołem testów, zespołem programistów, biznesem oraz data center w zakresie powierzonych systemów.

Twoje zadania

  • Instalowanie i konfigurowanie baz danych, obejmujące także klastry wysokiej dostępności
  • Optymalizowanie baz danych, zapewnienie stabilnego i wydajnego działania
  • Przygotowywanie monitoringu oraz nadzór nad jego parametrami pracy
  • Nadzorowanie kopii bezpieczeństwa, w tym planowanie i wykonywanie próbnych odtworzeń
  • Instalowanie nowych wersji oprogramowania, dokonywanie korekt
  • Reagowanie na incydenty jako III linia wsparcia
  • Wykrywanie usterek i ich usuwanie
  • Proaktywna dbałość o działanie baz danych
  • Opiniowanie projektów technicznych
  • Uzgadnianie koniecznych modernizacji, w tym analiza wydajności
  • Nadzór nad uprawnieniami
  • Nadzór nad kompletnością dokumentacji, współudział w jej tworzeniu

  • 5 lat doświadczenia jako administrator systemowy, aplikacyjny lub bazodanowy
  • Biegła znajomość IBM DB2 lub MS SQL lub biegła znajomość baz danych Oracle / Oracle RAC lub PostgreSQL
  • Bardzo dobra znajomość zapytań SQL (np. dla MsSQL – T-SQL, dla Oracle PL/SQL oraz PostgreSQL)
  • Biegła znajomość zagadnień i narzędzi związanych z optymalizacją bazy danych
  • Dobra znajomość systemów Windows Serwer oraz Linux, umożliwiająca obsługę ww. baz danych
  • Dobra znajomość zagadnień integracyjnych bazy danych z aplikacjami utworzonymi w technologiach takich jak m.in. JAVA, .NET
  • Dobra znajomość zagadnień sieciowych pozwalająca na swobodną komunikacje z zespołem sieciowym
  • Dobra znajomość języka angielskiego (czytanie dokumentacji , kontakt ze wsparciem producenta)

Będzie dodatkowym atutem:

  • Dobra znajomość procesów ETL z SSIS MS SQL Server
  • Umiejętności konstruktywnej oceny projektu technicznego w zakresie baz danych
  • Umiejętności argumentacji swoich racji w trakcie budowy architektury na poziomie serwerów (w tym wirtualnych) dotyczącej baz danych

Praca z kodem
GIT
Kontrola wersji
Code review
Testowanie
Testy jednostkowe
Testy integracyjne
Testy systemowe
Pentesty
Testy wydajnościowe
Testowanie manualne
Automatyzacja testów
CI
Narzędzia
Laptop
Dodatkowy monitor
Słuchawki
Osobista szafka
System operacyjny
Środowisko pracy
Przełożony techniczny
Open space
Pokoje
Elastyczne godziny pracy
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
Kuchnia
  • Gorące napoje
  • Zimne napoje
Rozwój
  • Konferencje
  • Szkolenia
Parking
  • Parking dla rowerów
Inne
  • Pokój relaksu
  • Pracujemy razem z naszymi psiakami
  • Prysznic

Warszawa ~180
Technologie i umiejętności
  • Java
  • Spring Boot
  • SQL
  • JIRA
  • TestRail
  • Junit
  • jMeter
  • Postman
  • .NET
  • JS