Cloud Solutions Architect

Comarch
Senior
Rekrutacja online
B2B Umowa o pracę
Kraków
Praca zdalna
50%

Tworzymy pionierskie rozwiązania dla branży telekomunikacji, lotnictwa, hi-tech czy motoryzacji. Pracujemy z wykorzystaniem najnowszych technologii (m.in. Kubernetes, Apache Kafka, stos ELK) przy budowie i rozwoju nowych usług chmurowych dla klientów z Dubaju, USA oraz całej Europy.

Dołączając do naszego zespołu będziesz mieć wpływ na rozwój nowego produktu Comarch Infraspace Cloud. Dzięki niemu pomagamy tworzyć, wdrażać i modernizować aplikacje biznesowe oraz administrować nimi w chmurze.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą z technologiami chmurowymi i masz doświadczenie z zakresu administrowania systemami IT, zapoznaj się z ofertą, aplikuj i dołącz do naszego zespołu!

Twoje zadania

  • Wdrożenie, monitorowanie, utrzymanie oraz konfiguracja dodatkowych funkcji na jednej z platform:

  1. Apache Kafka
  2. Usługi z obszaru ELK
  3. Bazy danych z PostgreSQL

  • Automatyzacja zadań przy użyciu narzędzi takich jak Terraform oraz Ansible
  • Dokumentowanie aktualnej architektury systemu informatycznego
  • Doradztwo w zakresie doboru technologii i realizacji procesów oraz inicjowanie zmian w tym zakresie

  • Ukończone studia z zakresu informatyki lub pokrewnych dziedzin
  • Minimum 5 – letnie doświadczenie w pracy na stanowisku inżyniera systemowego i administracji systemami IT
  • Praktyczna znajomość co najmniej jednej platformy chmurowej (AWS, Azure)
  • Bardzo dobra znajomość jednego z obszarów:
  2. ELK
  3. PostgreSQL
  • Dobra znajomość języków skryptowych – Python, Shell
  • Rozumienie podstaw sieciowych – TCP/IP, VPC, NAT
  • Znajomość:
  1. Narzędzi do wirtualizacji Vmware ESXI / KVM
  2. Konteneryzacji jak i orkiestracji konteneryzacji
  3. Systemów operacyjnych: Linux (RedHat / Centos)
  4. Mile widziana znajomość platformy OpenStack
  5. Doświadczenie w budowaniu automatyzacji, CI/CD, pipelines
  6. Doświadczenie z software integracją wykorzystującą API, REST, RPC
Umiejętności
Apache Kafka lub ELK lub PostgreSQL
Python
Shell
Azure lub AWS
Linux
OpenStack
Narzędzia
Laptop
Komputer stacjonarny
Dodatkowy monitor
Słuchawki
Osobista szafka
Telefon służbowy
Swoboda doboru narzędzi
System operacyjny
Środowisko pracy
Przełożony techniczny
Pokoje
Elastyczne godziny pracy
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
Rozwój
  • Szkolenia
  • Konferencje
Parking
  • Parking dla samochodów
  • Parking dla rowerów
Inne
  • Prysznic
  • Imprezy integracyjne

Comarch

Kraków, Łódź, Białystok, Bielsko-Biała, Gliwice, Katowice, Lublin, Poznań, Rzeszów, Gdańsk, Wrocław, Częstochowa, Tarnów, Toruń, Warszawa, Włocławek, Opole, Płock, Kielce 6500
Technologie i umiejętności
  • Angular
  • JEE
  • HTML
  • .Net
  • CSS
  • C++
  • C#
  • Android
  • iOS
  • JavaScript