Senior QA Engineer

rozwijamy własny produkt

Piwik PRO
Senior
11 000 - 15 000
PLN
netto / miesiąc (B2B)

Rekrutacja online
B2B
Św. Antoniego, Wrocław Remote
Praca zdalna
100%
Płatny urlop
25

Jesteśmy Piwik PRO, firmą z sercem we Wrocławiu o rosnącym międzynarodowym zasięgu. Rozwijamy pierwszą skupioną na prywatności alternatywę dla Google Analytics. Kluczowe funkcjonalności naszego produktu udostępniamy za darmo w ramach Piwik PRO Core.

Nasz produkt tworzymy od zera. To przekłada się na wiele wolności, wpływu i naprawdę unikalne środowisko pracy. Dołączając do nas:

  • Masz kontekst. Widzisz w całości produkt i perspektywę jego długofalowego rozwoju
  • Masz wpływ na kierunek rozwoju organizacji i produktu, kształtujesz doświadczenie naszych klientów i wybierasz optymalny stack do zmierzenia się z wyzwaniami, które niesie ze sobą analityka
  • Masz znaczenie i ogrom przestrzeni do przedstawiania i wdrażania swoich pomysłów

Zespół

Jesteśmy zespołem Platformy – odpowiadamy za warstwę aplikacji, która jest wspólnym obszarem dla kilku zespołów produktowych. Naszym celem jest projektowanie i utrzymywanie prostej i przystępnej dla wszystkich developerów architektury mikroserwisów. Dbamy o jej aktualizację, wydajność i bezpieczeństwo, wdrażamy spójne dla wszystkich standardy, a to wszystko we współpracy z kilkoma innymi zespołami.

Nasz zespół to deweloperzy i product owner. Po prostu. Szukamy osobowości, która wpasuje się w naszą kulturę pracy, która zna się na rzeczy i chce rozwijać produkt, nie tylko kod. Działamy zwinnie, inspirujemy się Scrumem, nieźle opanowaliśmy współpracę zdalną. Od czasu do czasu spotykamy się w biurze, gdzie mamy własny przestronny pokój i spędzamy wspólnie dzień – nie tylko na pracy 😉

Rozmawiamy głównie po polsku, stąd nie oczekujemy szekspirowskiej angielszczyzny, potrzebujemy jednak, żeby Twoja praca była udokumentowana po angielsku.

Kogo szukamy:

Szukamy nie tylko specjalistów, ale przede wszystkim ludzi, którzy chcą budować coś wspólnie i razem z nami rozwijać produkt. Osób, którym zależy na dobrych relacjach w zespole, szukają rozwiązań i co najważniejsze – zachowują przy tym otwarty umysł na inne podejścia.

Twoje zadania

  • Praca jako samodzielny specjalista QA w większym zespole
  • Dbanie o jakość i kompatybilność naszego oprogramowania, badanie wszystkich problemów i błędów
  • Poszukiwanie sposobów na podniesienie wydajności oprogramowania i wprowadzanie swoich pomysłów w życie
  • Współpraca z ludźmi z innych zespołów

Kogo szukamy?

Aplikuj, jeśli:

  • Jesteś świetnym QA Engineer z co najmniej 5 latami doświadczenia w testowaniu oprogramowania i masz solidną wiedzę praktyczną w tym obszarze
  • Jesteś otwarty/a na pracę jako samodzielny specjalista QA w większym zespole
  • Chcesz dbać o jakość i kompatybilność naszego oprogramowania, badając wszystkie problemy i błędy
  • Lubisz poszukiwać sposobów na podniesienie wydajności oprogramowania i wprowadzać swoje pomysły w życie
  • Chętnie współpracujesz z ludźmi z innych zespołów, jesteś otwarty/a na dyskusje i dobrze odnajdujesz się w nieformalnej atmosferze

Aby odnaleźć się w tej roli potrzebujesz:

  • Biegłości w automatyzacji testów z wykorzystaniem Pythona, skupionej na Continuous Integration
  • Świetnej znajomości protokołu HTTP oraz testowania REST API
  • Umiejętności projektowania scenariuszy i pisania przypadków testowych w oparciu o testowe wzorce projektowe
  • Dobrej znajomości Pytest, Selenium, Gherkina oraz Behave
  • Znajomości innych frameworków testowych
  • Praktycznego backgroundu w utrzymywaniu, tworzeniu i review dokumentacji istniejących API, workflowów, scenariuszy testowych i innych
  • Umiejętności skrypotowania w Bashu i świetnej orientacji w GIT
  • Praktycznego doświadczenia z systemami Unix oraz środowiskiem Dockerowym
  • Umiejętności współpracy z innymi QA odpowiedzialnymi za pozostałe moduły produktu
  • Dbałości o szczegóły i pokrycie testami
  • Komunikatywnej znajomości języka polskiego i angielskiego

Dodatkowo byłoby świetnie, jeśli:

  • Masz doświadczenie w pracy w środowisku Kubernetesowym
  • Kojarzysz tematykę testowania obciążenia
  • Masz doświadczenie z rozwiązaniami analitycznymi, jak Piwik PRO Analytics Suite, Google Analytics, Matomo etc.

Umiejętności
Python
REST
PyTest lub Selenium lub Gherkin lub Behave
API testing
Docker
Unix
Zarządzanie projektami
Metodyka
Agile, Scrum
Decyzje architektoniczne podejmuje
zespół
Technologię wybiera
zespół
Skład zespołu projektowego
4
Programiści
1
Project Managerowie
Testowanie
Testy jednostkowe
Testy integracyjne
Testowanie manualne
Automatyzacja testów
CI
Narzędzia
Laptop
Dodatkowy monitor
Słuchawki
Osobista szafka
Swoboda doboru narzędzi
System operacyjny
Środowisko pracy
Pokoje
Elastyczne godziny pracy
Wyjazdy służbowe
8.00 - 20.00
Godziny pracy biura
Podział czasu pracy
Nowe funkcje
35%
Bug fixing
20%
Spotkania
15%
Dokumentacja
15%
Samorozwój
10%
Wsparcie klienta
5%
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
Bonusy finansowe
  • Akcje
Kuchnia
  • Zimne napoje
  • Gorące napoje
  • Owoce
Rozwój
  • Szkolenia
  • Konferencje
  • Książki
Parking
  • Parking dla rowerów
Pakiet relokacyjny
  • Tymczasowe mieszkanie
Inne
  • Prysznic
  • Pokój relaksu
  • Imprezy integracyjne

Proces rekrutacji

- 10 dni
rozmowa kwalifikacyjna z częścią praktyczną (zadanie live)

Piwik PRO

Wrocław 100
Technologie i umiejętności
  • PHP
  • Docker
  • Linux
  • JavaScript
  • Symfony
  • Ansible
  • React
  • Big Data
  • MySQL
  • Azure