Starszy Specjalista/Starsza Specjalistka w Wydziale Platform Systemowych (Linux)

Polskie Sieci Elektroenergetyczne
Rekrutacja online
Umowa o pracę
Konstancin-Jeziorna Warszawa
Praca zdalna
50%

Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA odpowiadają za bezpieczną, efektywną i stabilną pracę systemu elektroenergetycznego na terenie całego kraju oraz aktywnie współtworzą europejski rynek energii elektrycznej. Jesteśmy nowoczesną, innowacyjną firmą w centrum polskiej energetyki, a z efektów naszej pracy korzystają odbiorcy energii elektrycznej w całym kraju. Jako spółka Skarbu Państwa opieramy naszą działalność na zasadach zrównoważonego rozwoju i równego traktowania uczestników rynku energii. Realizujemy jeden z najbardziej ambitnych programów rozwoju infrastruktury przesyłowej w Europie. W trosce o przyszłe pokolenia badamy i minimalizujemy nasz wpływ na środowisko oraz prowadzimy otwarty, transparentny dialog ze wszystkimi interesariuszami. Jako operator systemu przesyłowego mamy szerokie spojrzenie na wyzwania, przed którymi stoi dynamicznie zmieniająca się branża elektroenergetyczna i jesteśmy na nie gotowi.

Twoje zadania

  • administracja usług infrastrukturalnych IT: RHEL, Red Hat IDM, Red Hat Satellite oraz wybranych usług WAF, Reverse Proxy, Konteneryzacja, Ansible i automatyzacja, Gluster, MinIO, w tym instalacja, konfiguracja, optymalizacja, a także podnoszenie wersji i implementacja poprawek, monitorowanie dostępności, rozwiązywanie problemów;
  • współpraca z dostawcami zewnętrznymi oraz jednostkami organizacyjnymi PSE S.A. w zakresie realizacji projektów rozwojowych i rozwiązywania problemów;
  • opracowywanie standardów, zasad, procedur i dokumentacji projektowej i powykonawczej dla systemów informatycznych;
  • planowanie, projektowanie i wdrażanie zmian w istniejących systemach informatycznych;
  • planowanie, projektowanie i wdrażanie nowych systemów informatycznych.

  • Wykształcenie wyższe, preferowane w kierunku informatycznym lub nauk ścisłych;
  • minimum 5 lat doświadczenia i dobrej znajomości w zakresie administracji platform: RHEL, Red Hat IDM, Red Hat Satellite;
  • dobre umiejętności bash scripting (sed, awk, jq);
  • dobra znajomość architektury rozwiązań Wysokiej Dostępności (HA);
  • umiejętność pracy zespołowej oraz pracy pod presją czasu;
  • umiejętności analityczne, gotowość do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej i obsługę zgłoszeń serwisowych.

Dodatkowym atutem będzie znajomość wybranej technologii:

  • Web Application Firewall (ModSecurity), Reverse Proxy (NGINX, Apache, Fabio);
  • konteneryzacja (HashiCorp, Kubernetes, Docker), Container Network Interface, Container Storage Interface;
  • Ansible i automatyzacja infrastruktury IT;
  • Gluster i MinIO;
  • programowanie/skrypty: ruby, go, python, szablony/tamplate’y:jinja2, tamplate’y: go template, gomplate, HashiCorp consul-template/levant.

Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Bonusy finansowe
  • Premie
Kuchnia
  • Gorące napoje
  • Lunche
  • Zimne napoje
Rozwój
  • Konferencje
  • Szkolenia
Parking
  • Parking dla samochodów
  • Parking dla rowerów
Inne
  • Prysznic
  • Imprezy integracyjne

Konstancin-Jeziorna, Warszawa, Bydgoszcz, Poznań, Radom, Katowice 2500
Technologie i umiejętności
  • C++
  • Java
  • Ansible