Inżynier testów

Asseco Data Systems S.A.
Rekrutacja online
B2B Umowa o pracę
Szczecin Remote
Praca zdalna
100%

Szukamy testera, który dołączy do naszego zespołu i wesprze go swoją wiedzą i doświadczeniem. W codziennej pracy będziesz rozwijać testy automatyczne, ale będziesz też przygotowywać środowiska testowe, stawiać bazy danych i konfigurować DNSy. Będziesz mieć wpływ na procesy związane z jakością i bezpieczeństwem naszych aplikacji, wspierać wdrożenia i diagnozować problemy. Nie szukamy specjalisty w jednej dziedzinie, ale kogoś kto ma szerokie zainteresowania.

Jesteśmy niewielkim zespołem, póki co w całości zlokalizowanym w Szczecinie. Od początku pandemii pracujemy 100% zdalnie, chociaż w przyszłości chcielibyśmy spotykać się raz na jakiś czas na planowaniu w naszym biurze. Zespół jest odpowiedzialny za rozwój oprogramowania dla produktów takich jak certyfikaty SSL, CodeSignig i SMIME. Oprogramowanie wytwarzane jest na potrzeby Certum, czyli mamy polski zespół i polskiego klienta. Kierownikiem projektu i zespołu jest Karolina, która dla Certum pracuje od wielu lat.

Jeśli szukasz stanowiska, które daje dużo swobody, ale też stawia wyzwania, dobrze trafiłeś. Jeśli szukasz małego zespołu, w którym ceniona jest wiedza i zaangażowanie – zapraszamy na rozmowę.

Asseco Data Systems S.A. to przede wszystkim ludzie – specjaliści w swoich dziedzinach i ich rosnące z każdym dniem doświadczenie. Atrakcyjne zawodowe wyzwania i możliwości oraz wsparcie ze strony firmy – to u nas norma. Nasi pracownicy nie mają szansy poznać, czym jest stagnacja i nuda w pracy. Przydzielamy ich do różnorodnych projektów, przy których pełnią zróżnicowane role, aby mogli rozwijać swoje kompetencje.

Twoje zadania

  • tworzenie testów automatycznych dla aplikacji wytwarzanych w Java,
  • testowanie funkcjonalne dostarczonych rozwiązań pod kątem zgodności z wymaganiami,
  • opracowywanie scenariuszy testów i tworzenie dokumentacji testowej,
  • projektowanie i konfiguracja środowisk testowych,
  • współpraca z zespołem wytwarzającym oprogramowanie,
  • wsparcie wdrożeń i diagnozowanie problemów,
  • rozwój procesów związanych z jakością i bezpieczeństwem aplikacji.

Kogo szukamy?

Oczekiwania:

  • wiedza teoretyczna i doświadczenie z zakresu testowania oprogramowania,
  • znajomość narzędzi do automatyzacji testów np.: Selenium WebDriver, SoapUI,
  • znajomość relacyjnych baz danych oraz języka SQL/PLSQL,
  • znajomość zagadnień związanych z administrowaniem środowiskami Linux i wirtualizacją,
  • komunikatywność i umiejętność dzielenia się wiedzą,
  • umiejętność myślenia analitycznego i rozwiazywania problemów,
  • odpowiedzialność, samodzielność i dbałość o detale.

Mile widziane:

  • certyfikat ISTQB,
  • znajomość języków skryptowych,
  • znajomość Javy 8,
  • znajomość zagadnień PKI i bezpieczeństwa,
  • znajomość metodyki SCRUM.

Umiejętności
SQL lub PLSQL
Selenium WebDriver
SOAP UI
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy dla rodziny
Bonusy finansowe
  • Premie
Kuchnia
  • Zimne napoje
  • Gorące napoje
  • Owoce
Rozwój
  • Konferencje
  • Szkolenia
  • Książki
Parking
  • Parking dla rowerów
Pakiet relokacyjny
  • Kursy językowe
Inne
  • Pokój relaksu
  • Imprezy integracyjne
  • Prysznic

Gdynia, Warszawa, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Katowice, Lublin ponad 1000 pracowników
Technologie i umiejętności
  • Java
  • JavaEE
  • JavaScript