Remote Appian Developer

Sii Polska
Mid
600 - 900
PLN
netto / dzień (B2B)

Rekrutacja online
B2B
Warszawa Gdańsk Wrocław Poznań Kraków Łódź Lublin Katowice Rzeszów Częstochowa Piła Bydgoszcz Białystok Gliwice
Praca zdalna
90%

We are looking for an Appian Developer to join Sii. You will join the Business Process Management team and will be responsible for the automation of various business processes. Using Appian low code platform, you will initially automate workflows such as Employee onboarding and Portfolio Manager onboarding.

Twoje zadania

  • Developing applications in Appian using Process models, SAIL forms, CDTs, records, reports, Appian security architecture, APIs
  • Integrating with other internal applications using native integration components and custom plug-ins
  • Creating various document artefacts including design, technical approach document, target state diagrams, Visio diagrams

  • 2+ years of experience developing applications in Appian or other business process management system
  • Experience with SDLC/application development lifecycle
  • Experience integrating business workflow with different technology platforms using native integration components
  • Very good English skills

Umiejętności
Appian
Zarządzanie projektami
Metodyka
SCRUM
Możliwość zmiany projektu
Narzędzia
Laptop
Dodatkowy monitor
Słuchawki
Telefon służbowy
Swoboda doboru narzędzi
System operacyjny
Środowisko pracy
Open space
Pokoje
Elastyczne godziny pracy
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy dla rodziny
Bonusy finansowe
  • Premie
Kuchnia
  • Owoce
  • Gorące napoje
  • Zimne napoje
  • Przekąski
Rozwój
  • Szkolenia
  • Konferencje
  • Książki
Parking
  • Parking dla samochodów
  • Parking dla rowerów
Inne
  • Imprezy integracyjne
  • Pokój relaksu

Sii Polska

Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków, Łódź, Lublin, Katowice, Rzeszów, Częstochowa, Piła, Bydgoszcz, Białystok, Gliwice 6000
Technologie i umiejętności
  • Java
  • .NET
  • C
  • C++
  • C#
  • Python
  • JavaScript
  • React
  • Angular
  • Docker