Administrator Systemów

Grupa Interia.pl
Mid
6 000 - 10 000
PLN
brutto / miesiąc (UoP)

Rekrutacja online
Umowa o pracę
os. Teatralne 9a, Kraków
Praca zdalna
50%

Tworzymy i dostarczamy komponenty, z których inne zespoły IT w INTERIA budują usługi dla naszych użytkowników. Są to nasza własna chmura (private cloud oparty o OpenStack), loadbalancery, firewalle, serwery DNS. Łącznie to 3000 rdzeni procesorów, 25TB pamięci RAM i kilkaset TB danych.

Zajmujemy się również monitoringiem stanu systemów i ich kondycji. Wiemy wszystko, by wcześniej zwiększać zasoby, szybko znaleźć przyczynę awarii a na koniec tak zmienić środowisko, by pracować komfortowo i bez stresu.

To wszystko wydaje się takie duże, rozległe. To prawda, dlatego sterujemy i zarządzamy środowiskiem w sposób zautomatyzowany. W centrum sterowania naszym światem wspiera nas SaltStack a pożądanym językiem jest Python.

Twoje zadania

  • bieżąca administracja powierzonymi systemami
  • udział w pracach rozwojowych oraz modernizacyjnych
  • diagnozowanie i usuwanie awarii
  • współpraca z innymi zespołami IT (administratorzy systemów, developerzy)
  • automatyzacja codziennych zadań
  • prowadzenie dokumentacji

Kogo szukamy?

  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • znajomość systemów operacyjnych z rodziny Linux
  • wiedza na temat protokołów TCP/IP, HTTP
  • wiedza z zakresu budowy i konfiguracji wybranych serwerów (np. HTTP, Cache, Poczta, DNS)
  • umiejętność konfiguracji Apache, HAProxy , Varnish , Nginx
  • znajomość języków skryptowych np. Python, Bash, Perl
  • umiejętność sprawnej pracy w zespole
  • znajomość architektury serwisów internetowych, baz danych
  • znajomość języka angielskiego w zakresie pozwalającym na czytanie dokumentacji technicznej systemów informatycznych

Mile widziane:

  • podstawowa znajomość systemu kontroli wersji GIT
  • znajomość rozwiązań chmurowych i wirtualizacji np. Docker, OpenStack, Xen, AWS
  • znajomość ELK Stack, Opendistro
  • znajomość któregokolwiek z systemów automatyzacji: Ansible, Chef, Puppet, SaltStack

Umiejętności
Linux
Apache
Varnish
Nginx
Python
Bash
Perl
Narzędzia
Laptop
Komputer stacjonarny
Dodatkowy monitor
Środowisko pracy
Przełożony techniczny
Pokoje
Elastyczne godziny pracy
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy dla rodziny
Bonusy finansowe
  • Premie
Kuchnia
  • Gorące napoje
  • Owoce
Rozwój
  • Szkolenia
Parking
  • Parking dla samochodów
  • Parking dla rowerów
Inne
  • Pokój relaksu
  • Prysznic
  • Imprezy integracyjne

Proces rekrutacji

Spotkanie z HR + rozmowa techniczna

Kraków 500
Technologie i umiejętności
  • JavaScript
  • CSS 3
  • HTML5