Architekt Systemowy (mikroserwisy)

Architektura mikroserwisów

Grupa PZU
Rekrutacja online
Umowa o pracę
Warszawa
Praca zdalna
80%

Projekt Quick to innowacja technologiczna realizowana przez IT w Grupie PZU. Aktualnie posiada trzy nurty wymagań, które mają zapewnić klientom PZU jeszcze lepszy, łatwiejszy i szybszy dostęp do możliwości zgłoszenia roszczenia ubezpieczeniowego, a także pozyskania informacji o jego statusie. Projekt Quick wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne zarówno w obszarze rozwoju oprogramowania, jak i automatyzacji procesu wytwórczego. Całość rozwiązania oparta jest o architekturę mikroserwisową, integrację wielu systemów Grupy PZU, zautomatyzowany proces CI/CD oraz platformę microservices, na której wdrażane i zarządzane są poszczególne serwisy. To wszystko, pozwala zbliżyć nas do stworzenia kompletnego Modelu Cyfrowej Obsługi Klienta w Grupie PZU.

Twoje zadania

  • Jako Architekt zwinnego zespołu wytwórczego do Twoich zadań należeć będzie:
  • projektowanie i dokumentowanie architektury systemów,
  • szacowanie pracochłonności prac programistycznych i architektonicznych oraz wymagań na zasoby niezbędne do realizacji zadań projektowych,
  • utrzymanie zgodności rozwiązań ze standardami korporacyjnymi, udział w rozwoju standardów, współpraca z architektami rozwiązań,
  • udział w opracowaniu analiz wykonalności i założeń realizacyjnych na rzecz rozwoju systemów informatycznych,
  • wyznaczanie kierunku rozwoju systemów, dbanie o standardy technologiczne oraz jakość dostarczanego kodu,
  • przydzielanie zadań developerskich, nadzorowanie prac implementacyjnych, przegląd kodu oraz tworzenie dokumentacji technicznej,
  • zapewnienie realizacji wymagań eksploatacyjnych oraz bezpieczeństwa w dostarczanych rozwiązaniach,
  • wsparcie programistyczne podczas wdrażania rozwiązań.

Prześlij swoją aplikację i spotkajmy się na rozmowie. Dobrze jeśli:

  • posiadasz min. 3-letnie doświadczenie w projektowaniu i programowaniu systemów IT,
  • masz doświadczenie w prowadzeniu zespołu developerskiego (planowanie zadań, wsparcie merytoryczne, przygotowanie PoC, itp.),
  • posiadasz bardzo dobrą znajomość zasad programowania obiektowego oraz wzorców projektowych,
  • masz ugruntowaną wiedzę z zakresu architektury rozproszonej / integracji systemów IT (Microservices, Kafka, REST, SOAP),
  • posiadasz doświadczenie w projektowaniu struktur danych w modelu relacyjnym i nierelacyjnym,
  • posiadasz wysokie umiejętności programistyczne w języku Java 11 z wykorzystaniem technologii: Spring (Core, Boot, Cloud, WS, Security), Hibernate, Angular,
  • masz doświadczenie w pisaniu testów jednostkowych oraz integracyjnych,
  • posiadasz wykształcenie wyższe z obszaru informatyki lub pokrewnego.
Umiejętności
Java
Kafka
REST
SOAP
Spring
Angular
Hibernate
Praca z kodem
Git
Kontrola wersji
Ustalone konwencje w kodzie
Code review
Statyczna analiza kodu
BDD
Metryki kodu
Narzędzia
Laptop
Dodatkowy monitor
Słuchawki
Telefon służbowy
System operacyjny
Środowisko pracy
Przełożony techniczny
Elastyczne godziny pracy
Podział czasu pracy
Spotkania
50%
Nowe funkcje
40%
Dokumentacja
10%
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
Bonusy finansowe
  • Premie
Kuchnia
  • Zimne napoje
  • Gorące napoje
Rozwój
  • Szkolenia
  • Konferencje
Parking
  • Parking dla rowerów
Inne
  • Imprezy integracyjne
  • Pokój relaksu

Grupa PZU

Warszawa 11000
Technologie i umiejętności
  • Java
  • jQuery
  • JavaScript