Główny Architekt

Asseco Data Systems S.A.
Senior
Rekrutacja online
B2B Umowa o pracę
Szczecin Remote
Praca zdalna
100%

Pion Usług Bezpieczeństwa i Zaufania Asseco Data Systems dostarcza usługi potwierdzające tożsamość osób i firm w Internecie znanych pod marką Certum. Oferuje usługi zapewniające wiarygodność i bezpieczeństwo dokumentów, plików oraz urządzeń komputerowych. Certum od 2002 r. znajduje się na światowej liście zaufanych centrów certyfikacji i obsługuje klientów z kilkudziesięciu krajów. Posiada pieczęć WebTrust dla usług certyfikacyjnych takich jak: SSL, SMIME, Code Signing, VPN i e-podpis kwalifikowany oraz pieczęć WebTrust Extended Validation dla certyfikatów EV SSL.

Twoje zadania

  • planowanie zmian architektonicznych – zarządzanie transformacją;
  • współpraca z zespołem analitycznym i developerskim w celu realizacji planów (angażowanie zespołów, nadzór w realizacji transformacji architektonicznych, obsługa CR, wsparcie w wytwarzaniu);
  • zorientowanie na utrzymanie wysokich parametrów poza funkcjonalnych: dostępność-SLA, wydajność, skalowalność, bezpieczeństwo);
  • projektowanie i utrzymanie dokumentacji architektury oprogramowania w zakresie:

- architektury logicznej (komponentów),

- architektury danych (w tym interfejsów wymiany),

- architektury wdrożeniowej.

Kogo szukamy?

Oczekiwania:

  • wykształcenie min. średnie,
  • przynajmniej 5-letni staż pracy przy realizacji projektów komercyjnych,
  • mile widziane, co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • znajomość j. angielskiego w stopniu komunikatywnym,
  • programowanie Java, znajomość Spring/SpringBoot, Hibernate,Tomcat, Undertow, Jetty,
  • relacyjne i nierelacyjne bazy danych np. PostgreSQL, MongoDB, ElasticSearch,
  • znajomość systemów kolejkowych np. RabbitMQ,
  • tworzenie testów jednostkowych i integracyjnych,
  • znajomość metodyk TDD, XP.
  • projektowanie oprogramowania, znajomość wzorców projektowych,SVN/GIT (git-flow), Maven/Gradle, JUnit, TestNG, Mockito, Harmcrest.

Mile widziana znajomość:

  • zagadnień PKI i bezpieczeństwa,
  • bibliotek kryptograficznych i wspierających przetwarzanie dokumentów PDF np. IAIK, BouncyCastle, iText/PDFBox,
  • ElasticSearch, RabbitMQ, EhCache, PostgreSQL, MongoDB,
  • Swagger tools,
  • konteneryzacji – Docker,
  • metodyki SCRUM,
  • Enterprise Architect i UML,
  • Angular, JavaScript, Html/CSS, Python,
  • Continuous Integration/Continuous Delivery (Bamboo/Jenkins).

Umiejętności
PostgreSQL
MongoDB
RabbitMQ
TDD
Maven lub Gradie
JUnit
Mockito
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy dla rodziny
Bonusy finansowe
  • Premie
Kuchnia
  • Zimne napoje
  • Gorące napoje
  • Owoce
Rozwój
  • Konferencje
  • Szkolenia
  • Książki
Parking
  • Parking dla rowerów
Inne
  • Pokój relaksu
  • Imprezy integracyjne
  • Prysznic

Gdynia, Warszawa, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Katowice, Lublin ponad 900 pracowników
Technologie i umiejętności
  • Java
  • JavaEE
  • JavaScript