Data Engineer

Power Media
Rekrutacja online
B2B Umowa o pracę
Warszawa
Praca zdalna
90%

Data Engineer dołączy do zespołu zajmującego się pozyskaniem, opracowaniem i utrzymaniem dużych, wewnętrznych oraz publicznie dostępnych zbiorów danych, przygotowywanych na potrzeby dalszych analiz oraz tworzenia modeli predykcyjnych.

Twoje zadania

Zakres obowiązków:

  • Projektowanie i wdrażanie rozwiązań do integracji danych na bazie wymagań ustalanych przy współpracy ze specjalistami z różnorodnych dziedzin (w tym modelowania bazodanowego, analizy danych)
  • Pozyskiwanie danych w zależności od potrzeb biznesowych
  • Projektowanie, tworzenie, testowanie i wdrażanie rozwiązań integrujących źródła danych w celu zasilania platformy analitycznej/data science
  • Utrzymywanie opracowanych rozwiązań
  • Ocenianie nowych źródeł danych pod względem dostępności danych oraz jakości, jak również dokumentowanie ustaleń/spostrzeżeń w tym zakresie
  • Przygotowanie zbiorów danych do analiz stanowiących istotny wkład w procesach podejmowania decyzji biznesowych
  • Utrzymywanie repozytorium kodu źródłowego (SQL, Python, R) w zgodzie z zasadami wersjonowania
  • Wykorzystywanie standardów / wzorców architektonicznych / API, które umożliwią proste korzystanie ze złożonych zbiorów danych
  • Pomoc w szkoleniu użytkowników końcowych w zakresie dostępu do danych
  • Rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez użytkowników końcowych
  • Wsparcie przy projektowaniu struktur będących częścią procesów pozyskiwania danych

Kogo szukamy?

Wymagania:

  • Wyższe wykształcenie informatyczne lub techniczne
  • Minimum 3-letnim doświadczenie w używaniu systemów plików przechowujących duże zbiory danych
  • Bardzo dobra znajomość systemów operacyjnych: Linux/Unix
  • Dobra znajomość: Python, SQL (projektowanie schematów/tworzenie indeksów, wyszukiwanie i administracja) oraz REST API
  • Wiedza z zakresu wielowątkowego przetwarzania danych
  • Dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)
  • Chęć do wdrażania pomysłów na poprawę niezawodności, wydajności i jakości danych

Umiejętności
Python
SQL
Linux
Unix
Zarządzanie projektami
Metodyka
Scrum
Możliwość zmiany projektu
Narzędzia
Laptop
Komputer stacjonarny
Dodatkowy monitor
Słuchawki
Osobista szafka
Telefon służbowy
Środowisko pracy
Przełożony techniczny
Elastyczne godziny pracy
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
Bonusy finansowe
  • Premie
Kuchnia
  • Zimne napoje
  • Gorące napoje
  • Owoce
Rozwój
  • Szkolenia
  • Konferencje
Parking
  • Parking dla samochodów
  • Parking dla rowerów
Relocation
  • Kursy językowe
Inne
  • Imprezy integracyjne

Power Media

Wrocław 160
Technologie i umiejętności
  • Java
  • .Net
  • JavaScript