Starszy Programista PHP

PKO BP Finat
Senior
Rekrutacja online
B2B
lub zdalnie, Warszawa
Praca zdalna
80%

Opis projektu

Projekt dla Sektora Publicznego

Twoje zadania

  •  Wytwarzanie wydajnego, skalowalnego oraz stabilnego oprogramowania;
  • Uczestnictwo w projektowaniu i wytwarzaniu nowych funkcjonalności pokrytych testami jednostkowymi oraz integracyjnymi;
  • Wsparcie w diagnozie problemów i optymalizacji działania produkcyjnego systemu, który operuje na bardzo dużych wolumenach danych;
  • Udział w optymalizacji procesu wytwarzania oprogramowania: Continous Integration, zapewnienie jakości, dobór technologii;
  • Praca zgodna z metodyką SCRUM (udział w spotkaniach: Daily SCRUM, Sprint Review Meeting, Sprint Retrospective, Sprint Planning Meeting);
  • Wykonywanie code review na pull-requestach;
  • Wsparcie dla procesu – git-flow;
  • Szacowanie pracy w ramach przyszłych projektów;
  • Coaching w ramach małych zespołów;
  • Kierowanie małymi zespołami wytwórczymi (do 5 osób);
  • Aktywny udział w wewnątrz-zespołowej wymianie wiedzy
  • udział w szkoleniach technicznych;
  • przygotowywanie krótkich szkoleń wewnętrznych dla pozostałych członków zespołu;
  • opisywanie tips&tricks na Confluence.

Kogo szukamy?

  • Minimum 5 lat doświadczenia w pracy z frameworkiem PHP;
  • Znajomość zagadnień SOLID, TDD, GitFlow;
  • Minimum 3 lata doświadczenia w pracy z systemami UNIX
  • Znajomość i doświadczenie z technologiami:
  • PHP 5 i wzwyż
  • JPA i/lub dowolną z bibliotek klasy ORM (Object-Relational Mapping) np. Doctrine, RedBeanPHP, Eloquen
  • relacyjną bazą danych SQL;
  • dowolny z serwerów aplikacyjnych np. Zend Server, appserver.io
  • webserwisy SOAP oraz REST;
  • jedna z technologii front-endowych: Symfony 2, Phalcon, Laravel4, Yii, Zend Framework;
  • top 10 podatności OWASP;
  • bardzo dobra znajomość systemu wersjonowania GIT;
  • znajomość bibliotek wspierających testowanie np. PHPUnit, Codeception, Behat;

 Mile widziane:

doświadczenie z szynami ESB (np. Mule ESB);

• znajomość Groovy, Docker, Gradle;

• znajomość bibliotek wspierających testowanie np. Spock, Selenium;

• znajomość narzędzi do testów obciążeniowych LoadUI, JMeter;

• znajomość elastic search.

Umiejętności
PHP
JPA
Symfony
Zend Framework
Phalcon
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny

Warszawa 250-300
Technologie i umiejętności
  • Java
  • .Net
  • Oracle