Starszy Tester Oprogramowania

Branża: finanse

Asseco Poland S.A.
Senior
Rekrutacja online
B2B Umowa o pracę
Opole Gdynia Remote
Praca zdalna
100%

Jesteś doświadczonym testerem i stawiasz pierwsze kroki w automatyzacji? A może rynek finansowy nie jest Ci obcy i chciałbyś wziąć udział w tworzeniu oprogramowania na jego użytek? Jeśli chcesz rozwijać się w największej polskiej spółce technologicznej - aplikuj i dowiedz się więcej!

Twoje zadania

  • Projektowaniem i przeprowadzaniem testów oprogramowania
  • Testowaniem i sprawdzaniem poprawności wytwarzanego oprogramowania głównie w zakresie funkcjonalnym, a także wprowadzanie zmian w jego konfiguracji
  • Wykrywaniem problemów i błędów oraz ich przyczyn w oprogramowaniu, diagnozowaniem miejsc ich występowania
  • Dokumentowaniem zidentyfikowanych incydentów/błędów – współpracą z programistami i analitykami
  • Analizą i rozwiązywaniem problemów w ramach świadczonego serwisu dla użytkowanych systemów
  • Świadczeniem usługi wsparcia merytorycznego dla klienta odnośnie zaimplementowanego rozwiązania
  • Udziałem w szkoleniach z zakresu nowych modyfikacji oprogramowania dla klientów
  • Udziałem w spotkaniach z klientami dotyczącymi obsługi zgłoszonych problemów
  • Udziałem w tworzeniu testów automatycznych, implementacji i aktualizacji zautomatyzowanych przypadków testowych

Co będzie Ci potrzebne, aby móc wykonywać powierzone zadania?

  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Wykształcenie wyższe informatyczne
  • Bardzo dobra znajomość zagadnień z zakresu testowania oprogramowania, metodologii testowania i procesu testowego
  • Dobra znajomość relacyjnych baz danych oraz języka zapytań SQL
  • Umiejętność pisania scenariuszy testowych i przypadków testowych
  • Znajomość metodyki Scrum
  • Umiejętność analitycznego myślenia oraz pracy w zespole
  • Znajomość GIT i Jira

Mile widziane:

  • Podstawowa wiedza w zakresie rachunkowości, księgowości finansowej
  • Wiedza w zakresie rynku papierów wartościowych
  • Podstawowa znajomość co najmniej jednego narzędzia do automatyzacji testów (np. JMeter, SoapUI lub podobne)
  • Znajomość JAVA, Python, HTML, Serwery Aplikacyjne
  • Znajomość narzędzia Testlink
  • Umiejętność administracji bazą danych np.: MySQL, Informix

Umiejętności
SQL
Git
JIRA
Zarządzanie projektami
Metodyka
Scrum
Decyzje architektoniczne podejmuje
Architekt
Narzędzia
Laptop
Dodatkowy monitor
Słuchawki
Środowisko pracy
Przełożony techniczny
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy dla rodziny
Kuchnia
  • Gorące napoje
Rozwój
  • Szkolenia
  • Konferencje
Parking
  • Parking dla samochodów
  • Parking dla rowerów
Inne
  • Imprezy integracyjne

Rzeszów, Warszawa, Gdynia, Katowice, Łódź, Opole, Kraków, Bydgoszcz, Wrocław, Poznań, Gliwice, Bielsko-Biała 2700
Technologie i umiejętności
  • Java
  • JavaScript
  • C#