Architekt IT

PKO BP Finat
Senior
Rekrutacja online
Umowa o pracę
Warszawa
Praca zdalna
60%

Bankowość elektroniczna, bankowość mobilna, mikrousługi wielochmurowe

Twoje zadania

  • projektowanie, wdrażanie oraz integracja nowych rozwiązań (mikrousług) wielochmurowych opartych o chmurę publiczną i prywatną,
  • analiza wpływu nowej architektury i procesów na istniejące procesy oraz systemy w organizacji,
  • analiza oraz dokumentacja architektury aktualnego rozwiązania bankowości mobilnej, pozyskiwanie informacji na temat istniejących procesów, systemów oraz rozwiązań w organizacji,
  • współpraca z analitykami i właścicielami biznesowymi systemów informatycznych przy projektowaniu rozwiązań integracyjnych i architektonicznych,
  • opracowywanie specyfikacji systemów z wykorzystaniem UML,
  • wsparcie zespołu programistycznego w procesie budowy, testów i wdrażania oprogramowania,
  • współpraca z innymi zespołami w celu pozyskania wymaganych informacji, standardów lub zmian w procesach lub rozwiązaniach,
  • prowadzenie od strony technicznej projektów lub strumieni prac,

Kogo szukamy?

  • wykształcenie wyższe, preferowane informatyczne,
  • minimum 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku analityka IT / analityka biznesowo-systemowego / architekta IT,
  • znajomość architektury bazującej na mikroserwisach oraz wzorcach projektowych,
  • znajomość notacji UML oraz standardów dokumentowania rozwiązań IT,
  • znajomość narzędzi: Plant UML, Enterprise Architect, MS Office, JIRA, Confluence,
  • znajomość metodyk: Waterfall, SCRUM, Agile, PRINCE2, TOGAF, ITIL, COBIT,
  • znajomość technologii: WebServices, RESTful API, Swagger, gRPC,
  • praktyczna znajomość baz danych SQL, kolejek, cache,
  • znajomość rozwiązań Docker i Google Cloud Platform,
  • umiejętność organizacji pracy własnej oraz nadawania priorytetów poszczególnym zadaniom,
  • Rzetelność, pracowitość,
  • Dodatkowym atutem będzie:
  • doświadczenie w projektowaniu i budowaniu architektury systemów IT dla bankowości elektronicznej lub mobilnej,
  • wiedza z obszaru bezpieczeństwa rozwiązań IT,
  • wiedza z obszaru kryptografii,
  • znajomość języków i technologii: Java, Spring Boot, Kotlin, Swift,
  • umiejętność użytkowania oraz konfiguracji systemów Linux (Redhat, Debian) oraz macOS,
  • znajomość zagadnień z zakresu integracji systemów z zastosowaniem technologii SOA / EAI / ESB,
  • wiedza dotycząca technologii mobilnych iOS oraz Android,

Umiejętności
Enterprise Architect
UML
SQL
Docker
Spring Boot
Zarządzanie projektami
Metodyka
Waterfall, SCRUM, Agile, PRINCE2, TOGAF, ITIL, COBIT
Software do zarządania projektami
JIRA, Confluence
Narzędzia
Laptop
Środowisko pracy
Przełożony techniczny
Elastyczne godziny pracy
Podział czasu pracy
Nowe funkcje
80%
Spotkania
10%
Dokumentacja
10%
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
Bonusy finansowe
  • Premie

Proces rekrutacji

- 14 dni
rozmowa wstępna (HR)
rozmowa techniczna

Warszawa 250-300
Technologie i umiejętności
  • Java
  • .Net
  • Oracle