DevOps Engineer

PKO BP Finat
Rekrutacja online
B2B Umowa o pracę
Chmielna 89, Warszawa Pomorska , Łódź
Praca zdalna
50%

Opis projektu

  • Rozbudowa i utrzymanie nowego strumienia chatbotów,
  • migracja systemów na nową infrastrukturę,
  • budowa kompetencji w zakresie architektury chmurowej i mikrousług.

Twoje zadania

  • rozwój i utrzymanie procesów Continuous Integration oraz Continuous Delivery,
  • rozwój i utrzymanie platformy do zarządzania kontenerami OpenShift,
  • projektowanie procesów automatycznego budowania i zarządzania konfiguracją środowisk,
  • tworzenie systemu monitoringu dla aplikacji oraz procesów,
  • tworzenie i wdrażanie w banku standardów w obszarze DevOps,
  • analiza i rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez zespoły developerskie i utrzymaniowe,
  • zarządzanie użytkownikami i prawami dostępu na środowiskach deweloperskich, integracyjnych i testowych,
  • prowadzenie prac R&D z wykorzystaniem nowych technologii w obszarze automatyzacji zadań.

  • Posiadasz doświadczenie w administracji serwerami działającymi pod kontrolą systemu operacyjnego Linux,
  • posiadasz doświadczenie w konteneryzacji aplikacji (Docker) oraz platform do orkiestracji Openshift lub Kubernetes lub inne,
  • posiadasz doświadczenie w budowaniu i konfiguracji środowisk przy użyciu Ansible oraz znasz narzędzia wykorzystywane do budowy procesów CI/CD (GitLab, SVN, Gerrit, Jenkins, Maven, Docker, Artifactory, Nexusitp.),
  • posiadasz doświadczenie w pracy z narzędziami obszaru komponentów aplikacyjnych, sieciowych i baz danych, takimi jak Apache, Nginx, IIS, Jboss, Tomcat, MySQL, PostgreSQL, Oracle SQL, Microsoft SQL Server itp.,
  • nie są Ci obce zagadnienia z zakresu sieci LAN/WAN, urządzeń sieciowych, Firewall, serwerów proxy i Load Balancerów, popularnych protokołów sieciowych: HTTP(s), DNS, SSH, TCP/IP, usług sieciowych REST, SOAP,
  • posiadasz doświadczenie w projektowaniu narzędzi do monitoringu w oparciu o komponenty: ELK (ElasticSearch, Logstash, Kibana), InfluxDB, Graphana, Zabbix, Telegraf,
  • potrafisz szybko pozyskiwać i przyswajać wiedzę oraz analizować działanie skomplikowanych systemów informatycznych,
  • znasz i stosujesz na co dzień praktyki związane ze skalowalnością i wysoką wydajnością systemów,
  • znasz co najmniej jeden język skryptowy (python, bash, groove),
  • znasz język angielski stopniu umożliwiającym swobodne posługiwanie się dokumentacja techniczną.

Umiejętności
Docker
Kubernetes
Ansible
Python
Linux
Zarządzanie projektami
Możliwość zmiany projektu
Narzędzia
Laptop
Komputer stacjonarny
Dodatkowy monitor
Swoboda doboru narzędzi
Środowisko pracy
Przełożony techniczny
Open space
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
Bonusy finansowe
  • Premie
Kuchnia
  • Zimne napoje
  • Gorące napoje
Rozwój
  • Szkolenia
  • Konferencje

Proces rekrutacji

- 14 dni
rozmowa wstępna (HR)
rozmowa techniczna

Warszawa 250-300
Technologie i umiejętności
  • Java
  • .Net
  • Oracle

Poznaj nas

Aneta
Specjalista ds. rekrutacji IT