Solution Designer

eCommerce/Web Self - Care Team

T-Mobile Polska S. A.
Rekrutacja online
B2B
Warszawa
Praca zdalna
50%

Twoje zadania

  • Udział w inicjatywach wdrażania nowych innowacyjnych funkcjonalności w ramach Tribe Digital Experience w obszarach e-Commerce, Web Self-service, ścisła współpraca w ramach zespołu z Product Ownerem oraz analitykami, developerami i testerami
  • Analiza wymagań biznesowych i technicznych oraz ich wpływ na systemy IT pod względem technicznym i logicznym
  • Współudział w rozwoju systemów IT prowadzonych w metodyce Agile – projektowanie rozwiązań IT
  • Analiza wzajemnych wpływów wymagań na istniejące i projektowane funkcjonalności w systemach i zależności pomiędzy nimi
  • Wsparcie Product Ownera w ocenie złożoności User Story i możliwości ich realizacji i stopnia skomplikowania implementacji produktu oraz pracochłonności jego wdrożenia
  • Opracowywanie koncepcji złożonych rozwiązań dla User Story oraz ich dekompozycja na User Story dla systemów, w których zmiana jest konieczna do zrealizowania
  • Organizacja spotkań i uzgadnianie optymalnych rozwiązań z Interesariuszami, Product Ownerami obszarów, ekspertami domenowymi, Architekturą Korporacyjną
  • Projektowanie rozwiązań umożliwiających pełną ścieżkę obsługi klienta – Customer Journeys
  • Tworzenie dokumentacji w zakresie diagramów architektonicznych, przepływów i opisów projektowanych rozwiązań zgodnie ze standardami T-Mobile
  • Definiowanie specyfikacji interfejsów i określenia stopnia modyfikacji (nowe/modyfikacja API) koniecznych do realizacji danego produktu/usług
  • Uczestnictwo w procesie standaryzacji specyfikacji API systemów domenowych w ramach grupy DT oraz ocena wpływu zmian API na systemy T-Mobile
  • Dbanie o zgodność rozwiązania ze strategią architektoniczną T-Mobile
  • Wsparcie procesu przeprowadzania testów projektowanych rozwiązań

T-Mobile Polska to miejsce pracy pełne wzajemnych inspiracji i niezwykłych wyzwań. Działamy odważnie, odpowiadamy za podejmowane decyzje, współpracujemy i eksperymentujemy! Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata technologii i telekomunikacji i wspierać nasz zespół swoimi kompetencjami i doświadczeniem, dzielić się wiedzą i liczyć na to samo z naszej strony – nie czekaj aplikuj! 😊

  • Znajomość standardów telekomunikacyjnych (TMF Open API), nowoczesnych rozwiązań technologicznych (Digital Service Platforms, microservices, wirtualizacja, konteneryzacja), stosu technologicznego aplikacji internetowych oraz wzorców projektowych i architektonicznych, standardów integracji
  • Co najmniej 3 letnie doświadczenie praktyczne na stanowisku Architekta Rozwiązań lub Analityka/Architekta Systemowego z obszarów eCommerce, Web Self-Service, Order Management
  • Wiedza w zakresie architektury IT oraz procesów biznesowych w branży telekomunikacyjnej
  • Praktyczne doświadczenie deweloperskie w wytwarzaniu oprogramowania metodami zwinnymi
  • Umiejętność doboru technologii informatycznych przy tworzeniu rozwiązań
  • Znajomość narzędzi i notacji dokumentowania rozwiązań (UML): diagramy architektury statycznej, diagramy sekwencji, model danych
  • Umiejętność wykorzystania narzędzi Jira, Confluence, Ms Office, Git, mile widziane Enterprise Architect
  • Wykształcenie wyższe techniczne, preferowane informatyka/telekomunikacja,
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie umożliwiająca tworzenie dokumentacji i aktywny udział w spotkaniach prowadzonych w języku angielskim
  • Wysoka komunikatywność, doświadczenie w negocjacjach, umiejętność przeprowadzania prezentacji i uzasadnienia zaproponowanych rozwiązań
  • Znajomość środowiska IT T-Mobile będzie dodatkowym atutem

Umiejętności
UML
JIRA
Confluence
Git
Zarządzanie projektami
Metodyka
Agile, SCRUM
Software do zarządania projektami
JIRA
Możliwość zmiany projektu
Narzędzia
Laptop
Dodatkowy monitor
Słuchawki
Osobista szafka
Telefon służbowy
Środowisko pracy
Open space
Elastyczne godziny pracy
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy dla rodziny
Kuchnia
  • Zimne napoje
Rozwój
  • Konferencje
  • Szkolenia
  • Książki
Parking
  • Parking dla samochodów
  • Parking dla rowerów
Inne
  • Imprezy integracyjne
  • Prysznic
  • Pokój relaksu
  • Pokój zabaw dla dzieci

Warszawa 4500
Technologie i umiejętności
  • Linux
  • Java
  • J2EE