Dla jednego z kluczowych klientów poszukujemy doświadczonego projektowo / biznesowo Architekta Rozwiązań (Migracja / Modernizacja w Cloud) z doskonałą znajomością języka niemieckiego. Dołącz do naszego zespołu i pracuj nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami IT dla największych graczy na rynku EMEA.

Zakres obowiązków:

  • Opracowywanie rozwiązań dla różnych ścieżek migracji usług IaaS i PaaS.
  • Ocena chmury dla migracji i landing zones
  • Znajomość benchmarków cen rynkowych
  • Wiedza o otaczających architekturach data center, w tym sieciach, usługach infrastrukturalnych i bezpieczeństwie
  • Tworzenie rozwiązań wielokrotnych lub hybrydowych chmur

  • Zatrudnienie na podstawie umowy B2B na czas nieokreślony
  • Dołączysz do firmy z solidną pozycją na rynku
  • Firma zapewnia nowoczesny sprzęt, oprogramowanie i konfigurację
  • Możliwość pracy w elastycznych godzinach
  • Możliwość pracy zdalnej w 100%
  • Profesjonalne doradztwo i wsparcie w rozwoju kariery od doświadczonego zespołu specjalistów 1dea
  • Cenimy sobie koleżeńskość, otwartość, szacunek, wzajemną pomoc i wsparcie w rozwijaniu kompetencji zarówno własnych, jak i kolegów i koleżanek z zespołu
  • Wspieramy kulturę kreatywności. Każdy członek zespołu ma możliwość proponowania własnych pomysłów i rozwiązań, a jego głos jest zawsze brany pod uwagę

  • Minimum 3 lata doświadczenia komercyjnego w podobnej roli
  • Zaawansowane zrozumienie architektury chmurowej
  • Umiejętność stosowania rozwiązań technologicznych do zaspokajania potrzeb biznesowych
  • Umiejętność skutecznego i zrozumiałego komunikowania rozwiązań, pomysłów i sugestii partnerom biznesowym i personelowi technicznemu
  • Umiejętność przystosowania i powiązania nowych technologii z zestawem problemów, z uwzględnieniem przestrzegania zasad bezpieczeństwa i innych standardów
  • Umiejętności koncepcyjne i analityczne – zdolność do wyciągania, analizowania i dokumentowania złożonych wymagań/strategii biznesowych i technicznych
  • Umiejętność prowadzenia dyskusji projektowych i komunikowania decyzji architektonicznych
  • Dobre zrozumienie najnowszych technologii chmury obliczeniowej i danych, czynników motywujących biznes, pojawiających się trendów obliczeniowych i opcji wdrażania
  • Doświadczenie z narzędziami AI i Machine Learning, takimi jak Azure ML itp.
  • Znajomość metod i frameworków architektonicznych
  • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego (C1+) oraz angielskiego (B2+)