Prześwietlamy pracodawców IT na wylot.

Każdy pracodawca IT mówi o sobie w samych superlatywach. Dopiero po rozpoczęciu pracy poznajemy całą prawdę o jego firmie. Często nie jest tak kolorowo, jak obiecywano. Dlatego postanowiliśmy zmienić zasady gry. Prześwietlamy pracodawców IT na wylot. A wszystkich tych, którzy spełniają warunki najwyższych standardów - nagradzać certyfikatem jakości Top Tech Employer

POPIERAM TRANSPARENTNOŚĆ

Jestem programistą, który od 10 lat obserwuje rynek pracy IT. Przez ten czas poznałem od środka różne firmy - od startupów przez korporacje po software house'y. Na podstawie własnych doświadczeń i badania 1466 ekspertów IT z całej Polski* wiem, że najlepsi pracodawcy mają wspólne cechy, dzięki którym praca u nich jest nie tylko źródłem dochodów, ale też satysfakcji i rozwoju. W takich firmach, aż chce się pracować.

Jak poznać dobrego pracodawcę?

  1. Dba o rozwój
  2. Dobrze wynagradza
  3. Robi rzeczy, które mają sens
  4. Kreuje środowisko pracy, które nie męczy
  5. Skupia na osiągnięciu wspólnego i jasnego dla wszystkich celu
  6. Daje wpływ na to, co i jak się robi
  7. Zatrudnia fachowców, od których można się uczyć
  8. Tworzy kod, który się rozwija, a nie z którym się walczy

Na podstawie tych cech opracowałem certyfikację pracodawców Top Tech Employer. Wszystko po to, aby pomóc wszystkim tym, którzy zastanawiają się nad zmianą pracy i nie są pewni swojego wyboru. Dlatego wchodzę do firm i rozmawiam zarówno z szeregowymi programistami, jak i managerami. Podczas wywiadów dopytuję o środowisko pracy, procesy związane z wytwarzaniem oprogramowania, jakość kodu, możliwości do rozwoju, a także satysfakcję z pracy w projekcie. W czasie tych rozmów szukam właśnie tego zapału i poczucia wspólnego tworzenia czegoś, co ma znaczenie. Jeśli wszystko gra firma dostaje kredyt zaufania w postaci certyfikatu Top Tech Employer.

Nie interesują mnie owocowe środy, piwo w biurze czy turniej piłkarzyków raz na miesiąc. Skupiam się na tym, co najważniejsze zbierając wiedzę o pracodawcy z pierwszej ręki - od samych pracowników.

Adam Kukołowicz
Senior Software Engineer & Editor-In-Chief @ Bulldogjob

Co sprawdzam?

ŚRODOWISKO PRACY
 

Sprawdzam warunki panujące w biurze, w których pracuje zespół IT. Od poziomu hałasu przez narzędzia pracy, po komfort stanowisk.

JAKOŚĆ I PROCESY WYTWARZANIA KODU

Wspólnie z programistami pracującymi na projekcie weryfikuję procesy tworzenia kodu, zasady projektowania i architektury, narzędzia oraz zespół.

SATYSFAKCJA I ROZWÓJ W PRACY

Pytam pracowników o ich satysfakcje z pracy oraz możliwości rozwoju zarówno w kontekście menadżerskim, jak i eksperckim. Oceniam prognozy na przyszłość w kontekście technologii.
Pracodawcy, których sprawdziliśmy:

Jesteś za transparentnością na rynku pracy IT?

Podpisz się pod manifestem i dołącz do grona 2512 programistów i innych ekspertów IT, którzy nie tolerują firm, które malują trawę na zielono tylko po to, aby pozyskać ich CV.