Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
12.04.20184 min
Capgemini

Capgemini

Dowiedz się, jak w praktyce wygląda praca w Capgemini

Sprawdź, który z trzech zespołów, do których aktualnie rekrutuje Capgemini, najlepiej odpowiada Twoim zainteresowaniom.

Dowiedz się, jak w praktyce wygląda praca w Capgemini

Praca dla dużych międzynarodowych korporacji, a może niekorporacyjny, luźny klimat pracy? Chęć rozwoju pod okiem najlepszych ekspertów, czy możliwość prowadzenia własnych projektów od początku do końca? Rozwijanie ścieżki kariery w skonkretyzowanym kierunku, czy raczej zdobywanie doświadczenia w różnych obszarach? Czy są firmy, w których nie musisz dokonywać takich wyborów?


Tak! W Capgemini to, czym będziesz się zajmować, zależy bardziej od Twojego potencjału i pasji, niż od doświadczenia, które posiadasz. Jedno jest pewne – możesz tworzyć najnowocześniejsze rozwiązania dla wielu branż i korzystać ze wsparcia świetnych ekspertów, którzy chętnie dzielą się kompetencjami i wiedzą.

Citrix Engineer (Cloud & Edge Project Consulting Team)

Duża różnorodność klientów z wielu branż i z każdego zakątka świata sprawia, że pracownicy komunikują się w aż trzydziestu różnych językach. Jak sami podkreślają: w zespole jest mnóstwo prawdziwych pasjonatów IT, którzy lubią dzielić się wiedzą. Chciałbyś na co dzień pracować w środowisku technologii, takich jak: XenApp/XenDesktop, Windows Server/VMware, czy Citrix NetScaler, uczyć się od najlepszych w swojej dziedzinie i mieć szansę pracy przy innowacyjnych na rynku światowym projektach? Zespół Cloud & Edge Project Consulting odpowiada na Twoje oczekiwania.

Radosław Zegzuła, Infrastructure Consultant (EE Cloud & Edge GDC), w zeszłym roku miał okazję brać udział w tworzeniu rozwiązania polegającego na przygotowaniu fabryki migrującej użytkowników z systemów operacyjnych Windows 7 (a nawet jeszcze starszych) do najnowszego systemu operacyjnego Windows 10. Wspólnie z innymi osobami z zespołu analizował produkty różnych firm na rynku, aby w pełni zautomatyzować migrację użytkownika w taki sposób, by uniknąć manualnego procesowania.

Efektem tego miała być późniejsza możliwość skonfigurowania migracji tak, aby użytkownik mógł jej dokonać w odpowiednim dla niego momencie – jedyne, co musiał zrobić, to zalogować się do systemu operacyjnego, zachowując wszystkie dane aplikacji, którymi dysponował wcześniej. Przyznam szczerze, że takie podejście do procesu migracji starszych systemów operacyjnych do nowszych jest nowością nawet na rynku światowym – przyznaje z dumą Radosław Zegzuła.

Wachlarz technologii w zespole Cloud & Edge Project Consulting jest naprawdę duży. Osoby, które do niego dołączają, nie muszą mieć rozbudowanej wiedzy. Warto mieć podstawy dotyczące sieci i systemów operacyjnych, ale ważna jest przede wszystkim umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy i ambicja. Jeśli dołączysz do zespołu, będziesz wykorzystywać systemy operacyjne, takie jak Windows 2008-2012 i zgłębisz zagadnienia dotyczące GPO, GMPC, DNS, DHCP, czy wirtualizacji od strony serwerowej. Poznasz więc takie produkty jak: VMware vSphere, VMware Virtual Center, Microsoft Hyper-V.

Infrastructure Migration Engineer (Infrastructure Technology Consulting Team)

W skład zespołu wchodzą specjaliści z różnych dziedzin - wszyscy korzystają z szerokiego wachlarza technologii, m.in. Active Directory, Powershell czy Office 365. To, co wyróżnia ten zespół od innych, to – jak podkreślają sami pracownicy – współpraca międzynarodowa, wyjątkowa dbałość o jakość oraz ponadprzeciętna dokładność. Sprawdź, co jeszcze czeka na Ciebie na stanowisku Infrastructure Migration Engineer.

Sama możliwość pracy ręka w rękę z Microsoftem to spora wartość dodana pracy w Capgemini. Pracujemy ściśle w infrastrukturze klienta, funkcjonujemy jako pracownicy tej firmy, czyli działamy na ich sprzęcie, mamy ich konta, kontaktujemy się z klientem jako pracownicy Microsoftu – podkreśla Marcin Szmajser, Consultant (Infrastructure Services). Cały projekt, który startował w Polsce, zaczynał się w siedzibie Microsoftu w Warszawie. Najpierw usługa dostarczana była stamtąd, teraz przeniosła się również na inne lokalizacje. Pracownicy szczególnie doceniają fakt, że mogą poznawać produkty „od kuchni”. Usługi oferowane przez Microsoft (czyli FastTrack), to w dużym stopniu nasza praca – jesteśmy tym gremium, które umieszcza klientów w chmurze. Mamy bezpośredni dostęp do rozwiązań microsoftowych – nie jako użytkownicy, lecz jako osoby, które zajmują się dostarczeniem tej technologii – dodaje Szmajser.

Infrastructure Technology Consulting realizuje bardzo wiele projektów. Osoba, która dołączy do zespołu, będzie miała okazję poznać różnorodne podejścia do rozwiązań technologicznych. Zadaniem zespołu konsultantów jest projektowanie rozwiązań, ich dostarczanie i wdrażanie. Po tym procesie następuje przejście do przygotowywania kolejnego projektu. Nie jest to praca operacyjna, z jaką wiele osób dotychczas miało do czynienia, czyli helpdesk, druga linia, czy inne tego typu wsparcie dla pojedynczego klienta.

.NET Lead Developer (Application Delivery Team)

Zespół Application Delivery składa się z osób o różnych kwalifikacjach – na pokładzie są zarówno starsi programiści, architekci, jak i osoby na stanowiskach juniorskich. Przekrój kwalifikacji zawodowych jest spory, dlatego też pracownicy co tydzień organizują spotkania zespołu, w trakcie których wymieniają się wiedzą i doświadczeniem. .NET Lead Developer, który dołączy do teamu Application Delivery, będzie brał udział w projektowaniu systemów dla różnych branż – od IT, przez Finanse i HR, aż do service desków.

To, czego oczekujemy od kandydata, to chęć rozwoju. Poszerzanie wiedzy stawiamy na pierwszym miejscu, ponieważ coraz więcej inwestujemy w technologie związane z cloud computingiem, botami, machine learning oraz devOps – opowiada Marek Zając, Lead .NET Developer. Rynek jest bardzo dynamiczny, a technologie zmieniają się w ekspresowym tempie. Jedną z ról .NET Lead Developera będzie pomoc, nadzorowanie i mentoring dla mniej doświadczonych kolegów.

Idealny .NET Lead Developer powinien więc mieć doświadczenie w tworzeniu aplikacji w oparciu o .NET Framework oraz znać technologie webowe, czyli REST, Java Script, Single Page Application, Angular, React, Docker, a także te bazodanowe (głównie SQL Server). Znajomość dodatkowych technologii jak PostgreSQL, czy MongoDB jest również mile widziana.

<p>Loading...</p>