Nasza strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem

GSK IT

Download prepaid file

Branża farmaceutyczna należy do najbardziej dynamicznych i innowacyjnych na świecie. Stworzenie nowego leku, czy opracowanie nowej technologii jego produkcji to wyzwania, przed którymi stają eksperci zatrudnieni w tym segmencie rynku. Dlatego właśnie możliwość zdobycia doświadczenia w globalnej, nowoczesnej firmie zapewniającej inspirujące wyzwania, możliwość rozwoju oraz pracę w międzynarodowym środowisku daje unikalną szansę na realizację aspiracji zawodowych.Nowoczesne badania i rozwój, jak i innowacyjne metody produkcji stosowane przez GSK nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie IT.  Takie wsparcie zapewniają eksperci Poznańskiego Centrum Usług Biznesowych GSK IT.

 

Poznańskie Centrum Usług Biznesowych (GSK IT), zostało otwarte w 2005 r., aby wesprzeć  transformację rynku IT w Europie. W następstwie jego ogromnego sukcesu firma GSK postanowiła zwiększyć swoje zaangażowanie w tej lokalizacji.

 

Obecnie, już ponad 500 wysoko wykwalifikowanych specjalistów zatrudnionych w GSK IT w Poznaniu obsługuje ponad 100 tysięcy pracowników GSK na całym świecie, dostarczając globalne  serwisy wszystkim pionom i organizacjom GSK na całym świecie. W ciągu dekady poznańskie biuro z zaledwie 10-osobowego zespołu wsparcia IT rozwinęło się do jednego z wiodących światowych GSK Business Service Center (podobne istnieją w USA, Wielkiej Brytanii czy Malezji) i jednocześnie jedno z najbardziej nowoczesnych Centrów Usług Biznesowych w Europie.

 

Główne obszary wspierane przez GSK IT to: cyber security, badania i rozwój (R&D), systemy zarządzania i monitorowania produkcji leków, bazy i hurtownie danych, narzędzia pracy grupowej, aplikacje CRM, aplikacje mobilne, oraz Multi Channel Marketing Services. 

 

W chwili obecnej GSK IT kontynuuje dynamiczny rozwój tworząc nowe Centra Kompetencyjne:

  • Business Intelligence – aby GSK mogło się rozwijać w stały i zrównoważony sposób, specjaliści IT z tego Centrum gromadzą dane, prowadzą analizy i przekształcają dane w informacje, co pomaga w podejmowaniu dobrych, opartych na faktach decyzji w dobrym czasie.

 

  • Adobe – Adobe Experience Manager (AEM) to światowej klasy system zarządzania treścią odpowiedzialny za tworzenie oraz budowanie stron i aplikacji internetowych, wspieranie rozwiązań i usług cyfrowych.

 

  • Workday – jego zadaniem jest wsparcie operacyjnych komórek HR, osób zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi, jak również tworzeniem strategii rozwoju HR. Niezwykle ważny jest tu przepływ informacji między powiązanymi systemami, np. do rekrutacji pracowników.

 

  • Veeva/Salesforce – Veeva to światowej klasy rozwiązanie CRM, używane przez największe korporacje w Polsce i zdobywające coraz więcej zwolenników na całym świecie. Oparte jest na chmurze a zbudowane na platformie salesforce.com, czołowego dostawcy oprogramowania.

 

  • R&D IT – w 2015 roku GSK zainwestowało w badania i rozwój 3,1 miliarda funtów. Specjaliści IT w tym obszarze odpowiedzialni są za rozwój i wsparcie aplikacji, na których pracuje codziennie 13 000 osób zajmujących się odkrywaniem nowych leków. Dodatkowo, zespół R&D IT ulepsza światowej klasy narzędzia wspierające planowanie i monitorowanie badań klinicznych. Szczegółowe technologie wspierane przez pracowników tego obszaru to: Labware, Argus, Documentum oraz eTrack.

 

  • MES – Manufacturing Execution System, służący zarządzaniu i monitorowaniu procesów produkcyjnych dla 86 fabryk GSK na całym świecie. Aby efektywnie zbierać dane, zarządzać nimi oraz przekazywać dalej, wykorzystywana jest unikalna technologia AMS, czyli Aspentech Manufacturing Suite.

 

Poznańskie GSK IT na przestrzeni lat zyskało renomę  atrakcyjnego pracodawcy, Oprócz bogatego pakietu benefitów oferowango pracownikom, GSK ITzapewniap nowoczesne i międzynarodowe środowisko pracy. Firma jest wysoko oceniana z perspektywy możliwości rozwoju  oraz zdobywania cennego doświadczenia, dzięki  4 ścieżkom rozwoju:

  • Develop, dla ekspertów chcących rozwijać się w swojej dziedzinie,
  • Launch, dla osób aspirujących do roli liderów,
  • Unlock, dla studentów szukających pierwszych doświadczeńzawodowych,
  • Restart, dla osób bez wykształcenia kierunkowego, chcących rozpocząć swoją karierę w branży IT.


GSK IT od lat aktywnie działa w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), realizując lokalne partnerstwa z Konsorcjum Miasta Poznania oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. GSK IT jest również laureatem nagród Best IT Centre Award dla najlepszego centrum IT w Polsce oraz finalistą konkursu Lider Wsparcia IT Transformacja. Suma tych działań składa się na konsekwentne budowanie pozytywnego wizerunku GSK IT jako  sprawdzonego pracodawcy, który zamierza rozwijać swoją obecność w Poznaniu i w Polsce.

Zobacz więcej na Bulldogjob